Tsuro


Tsuro je jednoduchá desková hra na vyplnění volných chvil, ale klidně i večerů, pro 2-8 hráčů. Jednotliví hráči, reprezentovaní kameny se symbolem draka (bohužel plastovými), při ní pokládají kartičky vytvářející jim cestu, po které se pohybují. Vyhrává ten, který se dokáže jako poslední udržet na herním plánu nebo nevrazit do jiného draka.

Obal hry

Princip hry je skutečně jednoduchý a vysvětlení pravidel nezabere víc než několik minut. Hra začíná rozmístěním kamenů na okraj šachovnice herní plochy. Hráči pak postupně pokládají jednu ze tří kartiček, které si vylosovali, před svůj herní kámen a posouvají se po vzniklé cestě. Pokud se ta propojí s jinou, kámen se plynule po cestě posouvá dál, až narazí na její konec (v horším případě vypadne z herní plochy nebo narazí do jiného draka – což v obou případech znamená konec hry).

Obsah balení hryPřestože se Tsuro může na první pohled zdát jako hra velmi závisející na náhodě, úplně tomu tak není a je třeba zapojit hlavu při plánování, který z dílků položit a jakým směrem a do jaké situace vás ta která kartička pošle.

Obsah balení je přes jeho velikost poměrně skromný a obsahuje herní plán, osmici různobarevných plastových herních kamenů a sadu herních karet. A samozřejmě pravidla hry, která ale otevřete asi jen jednou, protože, jak už bylo zmíněno, jsou opravdu jednoduchá.

Pokud hledáte jednoduchou hru, jejíž partie se rychle odehraje (klidně během deseti minut i ve volném tempu), ale která přitom dlouhodobě zabaví, pak by Tsuro mohlo být pro Vás tou správnou volbou.

Běžná sekce: