Začínáme s wargamingem: Jak si vybrat hru


Výběr hry, ať už se jedná o tu první zkušenost s wargamingem nebo už několikerou, je v posledních letech komplikovanějším a komplikovanějším. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Dlouho dobu totiž u nás získávala přízeň jen dvojice her od britské společnosti Games Workshop, Warhammer 40.000 a Warhammer Fantasy Battles.

Model z Warhammeru 40.000 (copyright Games Workshop)Ty se stále těší mezi hráči velké popularitě, zejména pak v případě Warhammeru 40.000, který si drží vůdčí pozici na wargamingové scéně a to nejen u nás. Díky nástupu internetových nákupních možností i rozšíření množství tuzemských prodejců se ale na náš trh dostala řada nových vydavatelů a jejich her.

Ruku v ruce s tím přišla i emancipace českých hráčů, kteří postupně přestali vyznávat jedinou hru a otevřeli se možnostem, které jim nabízejí alternativy. A to ať už se jedná o propracovanější modely či inovativnější pravidla. Popřípadě rovnou zcela nové pojetí bitev a prostředí, do kterých jsou situovány.

Co tedy vzít v úvahu při zvažování nákupu té které hry? Předně to, jestli ji budete mít s kým hrát. Pokud jste zkušenější a máte známé, které ke hře bez problémů přemluvíte, můžete zkusit i tu, která u nás nemá moc příznivců nebo je absolutní novinkou.

Flames of War (copyright Battlefront Miniatures)

Pokud jste začátečníky, rozhodně se ale rozhlédněte po některé z těch, které už jsou odzkoušené, populární a stojí za nimi silný vydavatel – který se jim věnuje už několik let a zajišťuje pravidelnou dávku modelových novinek. Takových her není tak velké množství, ale určitě si mezi nimi můžete vybrat podle své chuti – ať už vás zajímá fantasy, sci-fi či historie.

Při výběru hry se rozhodně neukvapujte a dejte si na čas. Investujete nejen své prostředky, ale i chuť hrát – a pokud by se stalo, že nenajdete protihráče nebo hra ztratí svého vydavatele, mohli byste zažít nepříjemné zklamání. Ale žádné obavy, životaschopných příležitostí je dostatek.

Dystopian Wars (copyright Spartan Games)

Běžná sekce: 

Komentáře

..

..
Hraju Infinity
Proto ho nechce hrát už nikdo další
Přesně proto jsem zavrhnul svoje přání postavit si skotskou Ariadnu :D
tento argument je docela mimo vzhledem k tomu že vím že nový lidé kteří začínají s infinity se stale objevují a komunita Infi není zrovna malá, není třeba tak velká jako u Flames of War ale pořad dostatečně velká. ale neberu VZV že to nechce hrát kvuli Jedimu to je jeho věc,ale argumentovat tím že proto to nehraje nikdo nový je trochu dětinské nemyslíš?
[url]http://battlefieldpilsen.blogspot.cz/[/url] [url]http://www.hammers-slammers.com/[/url] [url]http://hscrucible.blogspot.com[/url]
Já jsem osobně dost zvažoval Warmachine, ale přece jenom čtyřicítka je pro mě srdcovka a navíc naprostá sázka na jistotu. Možná třeba za pár let, až budu mít vše, po čem mé srdce ve W40k touží.. :D Ale pokud by někdo zvažoval jinou hru, než Warhammer, rozhodně můžu Warmachine, resp. Hordes doporučit. Navíc máme v této dvouhře (představte si, že by měl warhammer a warhammer 40k stejná pravidla) velmi silnou hráčskou základnu :)