Začínáme s wargamingem: Příběhové pozadí


To co odlišuje wargamingové hry od deskovek či jiných alternativních her je nejen neskutečná studnice herních možností, ale i propracované herní světy, ve kterých se vaše hry budou odehrávat. Je totiž ustálenou tradicí, že výrobci her nevytvářejí jen modely a pravidla, ale podporují i představivost hráčů pomocí mnohdy až do detailu promyšlených fiktivních univerz, ve kterých se bitvy odehrávají.

Dystopian WarsMnohé herní světy přitom už dávno přerostly původní hranice her s miniaturami. Matador wargamingu, britská společnost Games Workshop, za desítky let existence svého dua Warhammer Fantasy Battles a Warhammer 40.000 dokázala jejich příběhy protlačit do knih, RPG her, počítačů a v poslední době i filmu.

Z herních příběhů se stal jeden z důležitých činitelů výběru samotných her. Už dávno nestačí jen krásné modely a propracovaná pravidla, k nim je nutné dodat i neméně promyšlený herní svět. A mnozí z hráčů mu nezřídka přikládají tu nejvyšší důležitost.

Propracovanost a originalita herních světů se samozřejmě do velké míry liší, ale takřka vždy se můžete spolehnout, že daná wargamingová hra vám bude moci nabídnout mnoho zážitků nejen na herním stole, ale i v příbězích, které vaše bitvy prokreslují.

Infinity

Artworky pocházejí z her Infinity (od studia Corvus Belli) a Dystopian Wars (Spartan Games).

Běžná sekce: