Festival Fantazie a WarGameCon 2014


Trošku na poslední chvíli, ale přeci, jsem se vypravil na svůj první Festival Fantazie a hlavně na jeho wargamingovou linii WarGameCon. Moc jsem nevěděl, co od conu vlastně očekávat, ale vždycky jsem chtěl nějaký zkusit a pozvánka od Potana se odmítnout nedala. Tolik tedy k mému uvedení do situace.

WarGameCon měl místo v samotném závěru Festivalu Fantazie. Dva a půl dne nabytých přednáškami o fluffu a knížkách (hlavně Warhammeru 40.000), alternativních hrách i wargamingu obecně. Těžko vybírat ty nejlepší, to už asi záviselo jen na preferencích. Výběr byl ale pro každého, ať znalce nebo začátečníka.

WarGameCon a Festival Fantazie

Určitě tedy můžu pochválit vyvážený program. A kdo si pak chtěl nějakou hru vyzkoušet, dost jich bylo k dispozici v rozsáhlé deskoherně. A když už vás wargamingové hry unavily, šlo si odskočit na jinou linii bohatého programu Festivalu Fantazie.

Účast prý letos byla na WarGameConu o něco nižší než loni, ale prý odpovídající letošní o něco nižší návštěvnosti Festivalu Fantazie. Bylo to poznat hlavně v neděli, kdy už většina lidí buď odjela anebo se chystala na cestu domů, takže na poslední přednášky zůstalo jen opravdu tvrdé jádro.

WarGameCon a Festival Fantazie

Pro mě osobně byl WarGameCon taky bezvadnou příležitostí poznat nové lidi, které jsem buď neznal vůbec nebo jen přes internet přezdívkou. Atmosféra byla přátelská a otevřená – a kdo zvládl občasné výkřiky obecenstva volající oblíbené hlášky ze hry, určitě si WarGameCon užil.

Díky šéfovi WarGameConu Potanovi i všem přednášejícím za super tři dny. Pokud to vyjde, za rok se určitě chystám znovu a doporučuji to každému, kdo by třeba váhal. WarGameCon je rozhodně povedenou akcí.

Běžná sekce: