Hry od Rackhamu


Wargaming to nejsou jen Warhammer Fantasy Battles či Warhammer 40.000, ale i jiné hry. Mezi ty známější patří v posledních letech i projekty francouzského studia Rackham. Co mohou nabídnout zkušeným veteránům i nováčkům na poli wargamingu? Třeba zase trochu jiný pohled na celou tuhle zábavu (ať už hobby aktivity, samotné hraní nebo třeba pozadí her).

Wolfen - stoupenec VlkaRackham, to jsou především dvě hry - Confrontation a AT-43. Firma se drží osvědčeného schématu dvojice nejdůležitějších projektů v kombinaci fantasy (Confrontation) a sci-fi (AT-43). Confrontation nás zavádí na kontinent Aarklash, kde zuří divoké boje mezi stoupenci Světla a Temnoty. V současné verzi hry je hratelných pět frakcí (dvě za Světlo - Lev a Gryf, dvě za Temnotu - Beran a Škorpión, plus jedna neutrální - Vlk). AT-43 nás naopak vede do vesmíru plného války, ve kterém narazíte na lidi, ale i jiná stvoření. Nyní je hratelná šestice frakcí (Cogové, Karmani, ONI, Rudý blok, Theriani a U.N.A.), ke které se má brzy připojit další, sedmá.

Tato dvojice her razí poněkud jinou cestu než "klasický" wargaming reprezentovaný Games Workshop. Modely už jsou dodávány plně nabarvené a tedy připravené ke hře. Pravidla jsou volně k dostání na internetu (na domovské stránce Rackhamu v sekcích "Games Aid" příslušných her). Pro jednotlivé bitvy navíc není potřeba moc velké množství modelů. Hratelná armáda tak stojí podstatně méně než u jiných her (na druhou stranu to má i své nevýhody).

Wargaming.cz se bude věnovat i této dvojici her. Pokud chcete vědět víc třeba o pozadí Confrontation či AT-43 nebo o nich diskutovat, určitě se na webu zaregistrujte, pokud jste tak dosud neučinili. Informací bude hodně, už teď je vytvořeno pěkných pár textů a další přineseme ve spolupráci se stránkami at43.cz, který přináší pravidelné novinky z tohoto univerza.

Běžná sekce: 

Komentáře

Nyní je hratelná šestice frakcí (Cogové, Karmani, ONI, Rudý blog, Theriani a U.N.A.), ke které se má brzy připojit další, sedmá. -------- Mno nevím, ale není to spíš rudý blok než blog?
[url=http://potanswar.blogspot.cz/][img]http://oi59.tinypic.com/117waja.jpg[/...
Ne není... Chybu mají ve všech materiálech Rackhamu :-D Samozřejmě opraveno...