Kniha Ocelová šlechta


Pokud máte pocit, že pořádné military sci-fi není nikdy dost, pak vám nakladatelství Planeta9 servíruje další kousek do sbírky. V krátkém románu (alespoň ve srovnání s jinými recenzovanými knihami od tohoto nakladatelství) se přenesete do poměrně blízké, ale pořádně krvavé budoucnosti. Budoucnosti, která může velmi jednoduše nastat.

Obálka knihy

V první řadě je třeba říct, že si Adrian Tchaikovsky nehraje na nějakou vysokou literaturu. Ocelová šlechta je oddychovkou těžící z oblíbeného vzorce malé skupiny otloukánků-vojáků vyslaných na nebezpečnou misi, na které na ně čeká řada překvapení. To ale autorovi nebrání zasadit příběh do zajímavé alternativní budoucnosti planety Země. Té vládnou globální megakorporace a národní státy (nebo soustátí) hrají jen druhé housle. Ve jménu zisku se čile válčí, neboť pomstít se zničením zdrojů protivníka je jednodušší než na to roky čekat u soudu (nemluvě o tom, pokud nejste ani v právu).

V takovém světě je obyčejný člověk jen další položkou na seznamu aktiv. Položkou s ne moc vysokou cenou. To se samozřejmě netýká členů rodin akcionářů těchto megakorporací. Tam, kde je běžný voják vybaven zbraní, která stačí sotva na jeho podobně vybavené protivníky, tam je člen rodiny-scion vybaven bojovým oblekem, který mu doslova umožňuje vládnout bojišti. Nemluvě o tom, že na běžné vojáky čekají i autonomní mechy či jiné smrtící válečné stroje.

Fanoušky military sci-fi Ocelová šlechta určitě potěší. Jde o po všech stránkách příjemné letní čtivo, ve kterém (nutno říct, že spolu s hlavními hrdiny) budete čekat, že se něco v jejich misi zvrtne. Jen do poslední chvíle budete čekat, co přesně. A toto napětí tvoří spolu s četnou akcí základní kameny Ocelové šlechty.

Běžná sekce: