Star Wars X-wing Eskadra Rogue


Nakladatelství Egmont už českým čtenářům přineslo dlouhou řadu knih z univerza Star Wars a v červenci tohoto roku se rozhodlo začít plnit další z restů vůči slavným knižním sériím Star Wars. Vyšel tak první díl série eskadra Rogue, která vypráví o pilotech aliančních X-wingů několik let po smrti Císaře, během bojů Rebelů (Aliance) proti četným nepřátelům, kteří se pokouší zničit vznikající Novou Republiku.

Obal knihy

První díl, nazvaný Eskadra Rogue, nás přenáší na samotný začátek cesty těchto pilotů. Do okamžiku, kdy je proslavená eskadra, který se účastnila zničení obou Hvězd smrti, znovu sestavěna z těch nejslibnějších nováčků. Těm má velet pilot nejpovolanější, Wedge Antilles, který byl s Eskadrou Rogue už od samotného začátku.

Příběh z pera Michaela A. Stackpola hrdiny postaví do klasického úvodního dobrodružství delší série. Projdeme s nimi (naštěstí krátký) výcvik, první mise i velkou výzvu. Najdou se mezi nimi třenice, ale i zárodky přátelství a jednoty. Prostě klasický úvodní díl knižní řady žánru military sci-fi.

X-wing Eskadra Rogue je příjemných oddechovým čtením, které v závěru dokáže neustálým sledem akcí a dobrodružství úplně pohltit. Kniha se dobře čte a rychle utíká. A přináší všechno dobré, co od podobné knihy čekat - žádné hlubokové myšlenky, ale pořádnou porci zábavy.

Jen pozor! Jak už by vás, pokud patříte mezi zkušenější čtenáře oddechové literatury, mělo varovat, když je na začátku rejstřík postav. V takových knihách se člověk obvykle na začátku ve jménech a pojmosloví malinko ztrácí. Ale nebojte se a vytrvejte, po několika desítkách stran se to zlomí a vy se ponoříte do děje, který se vám za vaši úvodní námahu víc než poctivě odmění.

Takže pokud hledáte oddechovou dobrodružnou sci-fi, může být série X-wing (ke které mezitím vyšel i druhý díl, jehož recenzi také časem přineseme) ideální volbou. Nevyžaduje žádné hluboké znalosti Star Wars a rozhodně výborně pobaví, to můžu potvrdit a slíbit.

Běžná sekce: