Wargamingové novinky: březen 2015


Dnešním vydáním rozjíždíme nový seriál článků na Wargaming.cz, který shrne dění ve hrách s miniaturami za poslední měsíc a třeba bude časem lákat i na dění v měsíci následujícím.

Začínáme ve skromném duchu a s dalšími vydáními budeme rozsah případně rozšiřovat.

 

Warhammer Fantasy Battles

Konec věků se nám chýlí ke konci a na scénu v plné parádě vstoupil Archaon. To znamenalo novou knihu série End Times (Archaon) a záplavu modelů démonů a přívrženců boha Chaosu Khorneho.

Skarr

 

Warhammer 40.000

Největší březnová novinka přišla v samotném závěru měsíce. Světlo světa spatřila nová armáda pro tuto sci-fi hru – síly Adeptus Mechanicus. Zdá se, že jejich modely měly u Forge World úspěch, takže se Games Workshop rozhodlo, že tyhle technomágy rozjede ve velkém. A nutno říct, že první modely se povedly.

Ironstrider

A protože Warhammer Fantasy Battles zažil svou záplavu krve, stranou nezůstal ani Warhammer 40.000 a i jemu přibyla řada modelů přívrženců Khorna. A to především z tábora vesmírných mariňáků Chaosu.

Khornovi terminátoři

 

Wargaming.cz

Nastupující nová generace webu přinesla další změnu. Veškerý fluff už najdete jen na webu Herní světy, kde je navíc dostupný volně bez přihlášení. Na Wargaming.cz pak vyšly recenze dvou komiksových titulů – Usagiho Yojimba 23 a Živých mrtvých 10. Tento měsíc to s frekvencí zlepšíme :)

Herní světy

A nové fluffové články vyšly i na Herních světech:

Fanoušky kapituly Železných Rukou potěšila dvojice článků Gaudinianská hereze a Skarvusské přepadení – byť tentokrát z toho vesmírní mariňáci nevyšli moc dobře. Podrobněji se představil Jago Sevatarion – autor okřídleného výroku "Smrt falešnému Císaři!" a za období Horovy Hereze ho doplnil krátký text k charonitským jednotkám Solar Auxilia. Dalším dílem pokračoval seriál o Konci věků Warhammeru Fantasy Battles, tentokrát o událostech na severu Říše.

 

A co v dubnu?

Novinkou je právě tento seriál. Doplní ho recenze pár dalších komiksů a možná i jiných věcí – a samozřejmě i něco fluffu. Jisté pak je, že nás výrobci her překvapí další dávkou nového zboží, pokud tipujete nové věci k Adeptus Mechanicus, nebudete asi daleko od pravdy.

Běžná sekce: 

Komentáře

Dobrý nápad psát taková shrnutí.