Firestorm Armada


Firestorm Armada je taktická sci-fi hra s miniaturami zaměřující se na boje flotil vesmírných lodí ve vesmíru Firestorm vytvářená britskou společností Spartan Games. Válka zuří kolem terranských světů a vypadá to, že nic nemůže vetřelce zastavit. Rasy z různých planet jsou jedna za druhou vrhány do víru konfliktu a žádná z nich není schopna útočníky alespoň zpomalit. Terranská aliance byla donucena zmobilizovat veškerou svou vojenskou moc.

Logo hry Firestorm Armada

Budete jako terranský či spojenecký komandér s pomocí civilistů kontrolovat mocnou flotilu fregat, křižníků a základen nebo se stanete velitelem vetřelců, kteří přicházejí ze vzdálených hvězdných systémů? Stran, ze kterých si můžete vybírat, je zatím šest. Pokud tedy nepočítáme civilní síly a žoldáky.

 

Terranská bitevní loď

Terranská aliance

Komandéři námořnictva Terranské satelitní charty jsou pověřeni chránit systému v oblasti Fathomů, což je prostor, kterým přicházejí útočné síly Dindrenzianů. Mají ty nejlepší válečné lodě, které jim může jejich domovina poskytnout rozmístěné jako součást terranské Bouřné flotily. V jejich bojích jim pomáhá terranská spojenecká flotila, která zahrnuje bitevní skupiny válečných lodí Sorylianů a Aquanů.

Dindrenzská federace

Dindrenzská federace je relativně mladou, agresivní a netolerantní rasou. Zvláště nepřátelsky pak vystupuje proti Terranskému impériu. Tato frakce se vyvinula kolem vojenského základu a jejím cílem je jen jediná věc - zničení Terry a jejích spojenců...

 

Soryliánský kolektiv

Tato frakce utrpěla velké ztráty v počátcích Dindrenzské války. Důvody pro to lze hledat zejména ve špatném úvodním rozmístění a zaskočení rychlostí postupu dindrenzských flotil. Armáda Sorylianů bývá obvykle rozptýlena a pomáhá vypořádávat se s jakoukoliv krizí uvnitř Kolektivu, ať už ji způsobí terranští kolonisté, nájezdníci nebo Dindrenzané.

Sorylianský křižník

Aquane Prime

Aquané jsou plně oddáni boji proti hrozbě Dindrenzské federace tak dlouho, jak bude nutné. Jsou dokonce ochotni napadnou domovskou část dindrezského vesmíru, aby zničili domovské základny svého nepřítele. Mají plnou důvěru v Kurakskou alianci a dokonce zanechali svá nejvzdálenější teritoria bez obrany a podpory.


Direktorát

Direktorát je vůdčí silou, která financuje a podporuje dindrenzskou invazi do Bouřné zóny. Jeho vůdce, kancléř Ervan Bas, válku prožívá osobně a nosí zvláštní nenávist proti politikům Terranské aliance.

 

Relthoza

Relthoza je dlouhodobým spojencem Dindrenzanů. Byla také zásadní pro pořážku několika flotil Commonwealthu během Terranské války. Relthozané jsou hrdou rasou, která se během tisíciletí vyvinula z příšery podobné pavouku do plnohodnotné válečnické rasy, která je šťastná, že může bojovat vedle lodí námořnictva Federace.

 

Ve hře naleznete spoustu vesmírných lodí, mnoho druhů zbraňových systémů, energetické štíty, torpéda, miny a také pravidla pro obsazování lodí. Pravidla Firestorm Armada jsou inspirovány principy her Battlefleet Gothic, Stardust, Babylon 5: ACTA a několika dalšími systémy. Kombinace všech pravidel přináší do hry nový nepoznaný rozměr. Pokud bychom se letmo dotkli srovnání s Battlefleet Gothic, tak hra je rychlejší, snazší na naučení a je dimenzována spíše na větší bitvy ve vesmíru. Miniatury Firestorm Armada jsou větší než miniatury výše zmíněné hry z vesmíru Warhammeru 40.000 a v konkrétním případě křižníků je to dokonce mnohem více.

Dindrenzská flotila

Pro začátek hry jsou nutná pravidla a několik modelů – ideálně starter set - vhodné je pořídit také speciální Firestorm Armada karty, které do hry přidávají další taktické možnosti. Na stránkách výrobce, společnosti Spartan Games, pak naleznete mnoho věcí ke stažení, rostery letek, wallpapery na plochu, návody, taktiky a další. Starter set pro každou stranu obsahuje 10 lodí a drobnosti navíc, konkrétně tedy: 1x bojovou loď, 3x křižník, 6x fregatu, 10x postavců, 1x A6 laminované tokeny a 1x oboustranný návod pro danou stranu konfliktu.

Pokud tedy máte rádi sci-fi, zvláště pak vesmírné bitvy, a chcete si vyzkoušet i něco jiného než u nás jinak hraný Battlefleet Gothic, může být Firestorm Armada zajímavou volnou. Hra se celkem rychle rozrůstá, vydána byla v listopadu 2009 se čtyřmi základními frakcemi, o rok později měla dvě další hratelné navíc a k původním nové třídy plavidel. Uvidíme, jak se jí podaří prosadit i u nás...

Stránky hry: http://spartangames.co.uk/firestorm_armada.htm

Běžná sekce: