Akrylátové dělo (Akrylat–Canone)


Akrylátové dělo vystřeluje speciální lepkavou munici. Zbraň má ovšem omezené množství této munice – na pouhé dva výstřely. Akrylátové dělo je tak adaptací slavného Panzerfaustu pro střelbu hlavic s lepkavou tekutinou.

Nomádské vojenské síly měly zájem na získání lehké protitankové zbraně za nízkou cenu. Měl to být nástupce odpalovače granátů s touto náplní, ale s daleko větším dostřelem. Nicméně hmotnost náplně vyžadovala větší pohonný systém s vysokokapacitním zásobníkem. Právě proto byl vybrán Panzerfaust, jako kompromis nomádské armády mezi cenou, dostřelem a využitelností. Úspěch akrylátového děla daleko předčil všechna očekávání a dokonce byla na trh uvedena kopie vyráběná pod licencí Yu Jing.

Dozer

Když se na tuto zábavnou zbraň podíváme, tak je lehounce zajímavější než klasické ADHL, ovšem na druhou stranu ji nemá každý. ADHL je v porovnání s ní účinnější spíše na blízko na 0-8 sweet spot.

Akrylátové dělo pak spíše na dálku, 8-32 sweet spot. Úspěšný výstřel cíl zalepí a ten se nemůže hýbat, a to dokud ho nějaký inženýr neodlepí. Což se moc nestává, neboť je pak často rozstřílený na kusy. Skvělé na této zbrani je to, že ji nevyřadí elektromagnetické pulsy.

Jak tuto zbraň použít? Máte jen dvě rány, tak je vhodné střílet opravdu jen v situacích, kdy je imobilizace cílového modelu výhodná. Anebo když už víte, že už je hra prohraná a vy se prostřednictvím této zbraně snažíte aspoň udělat nějakou škodu. Vhodné cíle jsou všechny nepříjemné věci, ideálně těžká pěchota, TAGy, Remoty a stroje. Anebo pokud je někdo dál než je sweet spot vaší normální zbraně... Řekněme dál než 16 palců, tak v tuto chvíli se hodí použít akrylátové dělo.

Běžná sekce: