Hraní


Taktiky a rady pro hraní wargamingových her.

Útočná pistole (Assault Pistol)

Běžná sekce: 

Útočná pistole je balistickou zbraní poskytující velkou palebnou sílu na krátkou vzdálenost. Může být využita i v boji na blízko, ale pak je hodnota B redukována na 1.

Útočná pistole je evolucí konvenční taktické ruční zbraně. Má redukovanou velikost i hmotnost a přitom si zachovala účinnost. Velký zásobník umožňuje plně automatickou střelbu, což činí z této zbraně skvělou volbu pro boj na blízko.

Akrylátové dělo (Akrylat–Canone)

Běžná sekce: 

Akrylátové dělo vystřeluje speciální lepkavou munici. Zbraň má ovšem omezené množství této munice – na pouhé dva výstřely. Akrylátové dělo je tak adaptací slavného Panzerfaustu pro střelbu hlavic s lepkavou tekutinou.

Cautious Movement - Opatrný pohyb

Běžná sekce: 

Jedná se o dlouhou akci, která umožnuje pohyb z jednoho místa, které je mimo linie nepřátelské palby, do druhého, které je taktéž mimo linii palby všech nepřátel. T.A.G., Remoty, motorky a vozidla tuto akci nemohou používat.

Opatrný pohyb nemůže být proveden v zóně kontroly jakéhokoliv nepřítele. Prostě jen z krytu do krytu. Postava se během něj může pohnout o první hodnotu jeho pohybu (běžně 4-6 palců). Akce negeneruje žádné ARO – postava se při ní jednoduše opatrně pohybuje, aby ji nepřátelé neviděli.

Začátečníkova příručka stavby týmů

Běžná sekce: 

V Infinity víc záleží na tom, jak zahrajete a co uděláte, než na tom, co máte k dispozici, ale i tak existuje několik oblíbených pastí, do kterých lze spadnout, zvláště když začínáte.

 

- Mějte vždy v seznamu minimálně 6 pravidelných (Regular) rozkazů. Je velmi snadné nechat se zlákat velkými, krásnými a drsnými modely jakou jsou TAGy, Anathematici nebo Asura a skončit s malou elitní jednotkou, která však nebude mít dostatek rozkazů k efektivnímu fungování.

Alert - Poplach

Běžná sekce: 

ARO poplach říká, že když má voják linii palby na nepřítele, může jako ARO vyhlásit poplach a všichni přátelští vojáci se mohou natočit směrem k nepříteli, avšak v dané akci ARO nemají, ale v dalších už ano.

Tento tah je užitečný ve chvílích, kdy je voják konfrontován se situací, kterou neumí vyřešit, jako jsou silnější nepřítel, paragán v týlu jednotky, hackeři a podobně. Prostě vyhlásíte poplach, často tak vojáka obětujete, ale všichni vaši pak nepřítele sundají. Protivník je ale často chytrý a použije ARO poplach proti Vám. Jak? No jednoduše. Pošle návnadu.