Cautious Movement - Opatrný pohyb


Jedná se o dlouhou akci, která umožnuje pohyb z jednoho místa, které je mimo linie nepřátelské palby, do druhého, které je taktéž mimo linii palby všech nepřátel. T.A.G., Remoty, motorky a vozidla tuto akci nemohou používat.

Opatrný pohyb nemůže být proveden v zóně kontroly jakéhokoliv nepřítele. Prostě jen z krytu do krytu. Postava se během něj může pohnout o první hodnotu jeho pohybu (běžně 4-6 palců). Akce negeneruje žádné ARO – postava se při ní jednoduše opatrně pohybuje, aby ji nepřátelé neviděli.

Když se na ni podíváme podrobněji, tak se jedná o perfektní akci, jak dostat své vojáky trochu dopředu, bez toho aniž by museli být vystaveni palbě. Jedná se o jednu z nejvíc opomíjených akcí. Hráči často své vojáky vystrčí dopředu a snaží se střílet. A přitom kolikrát by bylo taktičtějších do vhodných pozic dostav víc svých vojáků, aby v případě, že by chtěl protivník zaútočit, měl svůj útok hodně těžký.

Akalis

Jelikož tato hra se skládá z akční a reakční fáze hráče. V akční fázi hráči cítí, že mají vždy navrch, mají rozkazy, mají hodně kostek na střelbu, ale jak se dostanou do obrany, tak už je to horší.

Důležité je si své vojáky neustále krýt, ať již klasickým krytem, tak i ostatními modely, které jsou na vhodných pozicích. Chce to praxi, ale nejedná se o nic nemožného. Opatrný pohyb je jedna z těch věcí, která vám pomohou, když si nehrajete na hrdiny, ale berete hru jako opravdovou bojovou operaci.

Takže opatrně.

Poznámka: Když máte úplně schované termooptické camo, kolem vás se snaží opatrně projít nepřítel a vy jste tak schování, že o vás neví, tak pokud chcete reagovat, tak se musíte z kamufláže odhalit. To může být efektní, když se někdo snaží a vy ho prostě přitom klidně podříznete a on nestihne vůbec nic.

Běžná sekce: