Alert - Poplach


ARO poplach říká, že když má voják linii palby na nepřítele, může jako ARO vyhlásit poplach a všichni přátelští vojáci se mohou natočit směrem k nepříteli, avšak v dané akci ARO nemají, ale v dalších už ano.

Tento tah je užitečný ve chvílích, kdy je voják konfrontován se situací, kterou neumí vyřešit, jako jsou silnější nepřítel, paragán v týlu jednotky, hackeři a podobně. Prostě vyhlásíte poplach, často tak vojáka obětujete, ale všichni vaši pak nepřítele sundají. Protivník je ale často chytrý a použije ARO poplach proti Vám. Jak? No jednoduše. Pošle návnadu.

Iskaller

Příklad: Protivník pošle jednoho vojáka do vašeho týlu. Vy jako reakci natočíte své silné vojáky směrem do týlu a protivník v následující akci pošle další dva paragány před vaše jednotky, které jsou otočeny zády a pěkně vás tak postřílí.

Proto je vhodné, aby když vyhlašujete poplach, aby se neotáčeli všichni vojáci, protože pak budou snadnou kořistí.

Poplach také vyhlašujete v případě, že nějaký pěšák vidí nepřítele a třeba vaše těžká pěchota je otočena zády a je potřeba ji upozornit stylem "hej, bacha zleva", že by se měla otočit, že na ní čeká problém k řešení.

Poplach je užitečnou reakcí, naučte se ho používat!

Běžná sekce: