Začátečníkova příručka stavby týmů


V Infinity víc záleží na tom, jak zahrajete a co uděláte, než na tom, co máte k dispozici, ale i tak existuje několik oblíbených pastí, do kterých lze spadnout, zvláště když začínáte.

 

- Mějte vždy v seznamu minimálně 6 pravidelných (Regular) rozkazů. Je velmi snadné nechat se zlákat velkými, krásnými a drsnými modely jakou jsou TAGy, Anathematici nebo Asura a skončit s malou elitní jednotkou, která však nebude mít dostatek rozkazů k efektivnímu fungování.

- Rozkazy dostáváte pouze za modely na stole. Stejně jako v prvním bodě, pokud většina modelů začíná mimo stůl díky výsadkovému rozmístění (Airborne Deployment) nebo schování díky termooptické kamufláži, ze začátku hry budete kvůli malému počtu rozkazů sotva lapat po dechu (dodatek: Model přichází přes AD za "svůj" rozkaz, není potřeba použít rozkaz z Order Reserve).

- Linkované teamy v sektoriálních armádách jsou zajisté jejich nosným prvkem a velmi mocnou zbraní – dávejte si pozor na rozprostření svých sil na úkor efektivity týmu – team vždy potřebuje slušný počet členů, aby fungoval pořádně. 

- Netahejte kudly tam, kde se bude střílet. Boj tváří v tvář má být zálohou střeleckého teamu a je jen malá šance, že vám vyhraje celou bitvu. I u řezníků jako je Oniwaban se ujistěte, že nosí a používají svou zbraň.

- Ninja a Oniwaban jsou křehcí a není problém je rozmačkat na kaši. Modely s jedním životem jsou v menších hrách velmi zranitelné, protože zde není velký a drahý cíl, který by mohli zabít před tím, než umřou. Stačí jeden nešťastný hod kostkou a váš drahý ninja je na kaši, stejně jako čtvrtina či třetina bodů z listu na 150 bodů a to předtím, než cokoliv udělá.

Oniwaban Shinobu Kitsune

- Berte si vhodný poměr modelů a zbraní, vyhýbejte se úzké specializaci - například spoustě modelů se zbraněmi s malým dosahem (Chain Rifle a tak).

- Základní pěchota nejsou jen roztleskávačky! Pár základních vojáků dokáže společnými silami sundat skoro cokoliv ve hře – díky kritickým zásahům a prosté palebné síle. Je sice lákavé vzít si jeden dva elitní modely, které udělají všechno práci, zatímco zbytek vojáků jim přenechává své rozkazy a fandí, ale co se stane, když drsňák umře na pár šťastných hodů? Musíte se naučit používat i základní pěchotu!

- Opatrně na nepravidelné (Irregular) modely. Jsou chamtivé a nikomu nedají svůj rozkaz. Znamená to, že když jich nasadíte velký počet, přijde tím o flexibilitu teamu.

- Kryt je váš nejlepší přítel. +3 na zásah a +3 zbroj je důvod v něm být pořád!

- Všechno může umřít. To, že jste speciální postava, vás nedělá nesmrtelnými. 

- Nezapomínejte, že každý má pistol s B2, neovlivnitelnou E/M zbraněmi.

Běžná sekce: 

Komentáře

 "Modely s jedním zraněním jsou v menších hrách velmi zranitelné" nechcete tam dát moely s jedním životem? Ano vím, že wound je zranění nebo podobně, ale opravdu to chcete překládat takhle?
Díky za připomínku, samozřejmě tohle má být jak píšeš, takže jsem to opravil. Dík a pokud najdeš něco dalšího, budu rád, když se zase ozveš!