Útočná pistole (Assault Pistol)


Útočná pistole je balistickou zbraní poskytující velkou palebnou sílu na krátkou vzdálenost. Může být využita i v boji na blízko, ale pak je hodnota B redukována na 1.

Útočná pistole je evolucí konvenční taktické ruční zbraně. Má redukovanou velikost i hmotnost a přitom si zachovala účinnost. Velký zásobník umožňuje plně automatickou střelbu, což činí z této zbraně skvělou volbu pro boj na blízko.

Voják 1. horalských S.A.S.Útočná pistole byla navržena jako doplněk výzbroje útočných komand, která musí někdy bojovat v úzkých prostorách na krátké vzdálenosti, kde nejsou pušky příliš vhodné. Přitom si její projektily zachovaly průraznost srovnatelnou s projektily do pušky, a zároveň malou velikost. Díky tomu má zásobník velkou kapacitu navzdory své malé velikosti. I přes své klady jsou tyto projektily lehké a ve spojení s vysokou kadencí je zbraň na střední nebo větší vzdálenosti méně přesná.

Tahle zbraň bývá jednou ze tří či čtyř zbraní, kterou voják nese. Je to zbraň buď anebo. Na vzdálenost 0-8 bonus +3, na vzdálenost 8-16 -6. Její nejdůležitější vlastností je kadence. 4 dávky = 4 kostky! Která zbraň toto má? Spitfire a kulomet.

Je to vlastně takový malý kulomet nablízko. A pokud se k vám protivní s takovouto zbraní přiblíží, máte to většinou už spočítáno. Je to ideální zbraň pro otravné vojáky, pro ty co jsou zakamuflovaní či utíkají dopředu. V praxi to vypadá tak, že se u vás objeví nepřítel, vykropí do vás plný zásobník a běží dál, ale to vy už nevidíte, protože umíráte.

Když už jste dostatečně blízko a máte jeden či dva cíle, tak se vám s touto zbraní vyplatí střílet skoro vždycky. 4 kostky jsou 4 kostky, to často ani nenahradí templáta hromadného ničení plamenometu nebo chain pušky. A kdyby střelba náhodou nevyšla, tak ji prostě opakujte. Nakonec protivníka prostě udoláte.

Útočná pistole je vynikající zbraní, jen se s ní musíte dostat dostatečně blízko.

Běžná sekce: