Aktuální info k webu 3


Dnešní článek bude tentokrát po delší době věnován samotnému webu Wargaming.cz a menším úvahám nad jeho dalším vývojem. Spousta věcí už byla nastíněna na Wargaming fóru, ale objeví se zde i nějaké ty novinky. Celý text jsem rozdělil do několika tematických oblastí, takže pojďme na ně:

  • Návštěvnost a tak: Nejprve malinko ohlédnutí za uplynulými měsíci a tím jak si web vede. Musím říct, že nadmíru dobře. Registrovaných uživatelů už je přes 300, samozřejmě ne všichni stránky pravidelně navštěvují. I tak si web ale dlouhodobě drží služnou návštěvnost okolo 100 návštěvníků s rostoucím trendem. Takže spokojenost. Jediné co mi trochu kalí radost, je stále ještě větší úbytek návštěv při delší neaktualizaci, než bych čekal na to, že se jedná o stránky s dlouhodobým obsahem.
  • Plány do budoucna: Plánů s webem mám jako vždycky spoustu a jen minimum jich někde publikuji, protože se část z nich logicky splnit nepodaří, jelikož se práce na jiných často vyžádá mnohem víc času, než bylo zpočátku předpokládáno. A já bych se logicky vyhnul doprovodnému zklamání z nerealizace některých věcí. Co se týče plánů s obsahem pro registrované, tak odkazuji na fórum, kde je o tom informací dost a dost. Tady uvádím jen dva projekty - přístupné i neregistrovaným - s pracovními názvy "Reading site" a "Lotr LCG".
  • Reading site: Tenhle anglický název (přemýšlím i nad vhodným českým, ale nic mě zatím nenapadlo) nese budoucí subdoména tohoto webu, kde budu publikovat překladové fantastické povídky a obsah k nim se vztahující. Pravidelní návštěvníci určitě vědí, že jsem už dávno slíbil další příspěvky do sekce Fantastika, kde už se teď nachází trojice povídek o Solomonu Kaneovi, jedna o barbaru Conanovi a jedna hororová. Pravdou je, že už mám dvě nové připraveny, ale nakonec jsem uvážil, že bude lépe, když je budu publikovat poněkud odděleně od hlavního obsahu Wargaming.cz - zvlášť, když si delší z nich vynutí rozdělení do velkého množství dílů, které by svým množstvím překryly ostatní obsah. Z toho důvodu pracuji na tomto projektu, který je ale ještě nějaký ten měsíc vzdálený. Cílem je totiž spuštění někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku. Pokud se vám líbily předchozí povídky, tak se máte na co těšit, protože se objeví spousta dalších.
  • Lotr LCG: To speciální sekce o karetního hře Lord of the Rings: The Card Game je mnohem blíž. Velká část úvodních textů už je hotova (jedná se zejména o přepis pravidel), zbývá dodělat zbytek a zejména provést korekci. A to vzhledem k jiným povinostem, které teď aktuálně mám, také nějakou dobu zabere. Nicméně na přelomu května/června se snad můžete těšit na spuštění.
  • Přispěvatelé: A teď pro změnu něco obecného. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podílí či podíleli na tvorbě webu. V poslední době jejich počet narůstá a velmi mi to usnadňuje hodně, hlavně na čas, náročnou práci s webem. Takže ještě jednou díky a těším se na další příspěvky.

Toť pro dnešní článek o webu asi vše. Zajímavé plány jsou nastíněny. Další novinky přijdou až časem, až bude hotovo i výše uvedené. Samozřejmě uvítám jakoukoli nabídku pomoci (práce se najde pro každého podle toho, o co se zajímá), v případě zájmu napište soukromou zprávu na fóru na nick Cial. No ale hlavně přeji příjemné počtení a pokud narazíte na nějaký zádrhel (ať už vám něco nebude sedět/fungovat či budete mít návrh na vylepšení), budu rád když o tom rozpoutáte diskuzi na fóru. Každý takový návrh či připomínka totiž posouvají celý web Wargaming.cz o hodně kupředu.

Běžná sekce: