All you need is kill


Tom Cruise nepatří v posledních letech mezi záruky kvalitních filmů – až na pár výjimek, mezi které rozhodně patří Na hraně zítřka. A předlohou tohoto bijáku je právě manga All you need is kill, kterou u nás v jedné ucelené knize vydalo nakladatelství Crew.

Obálka komiksu Ovšem, pokud jste viděli film, můžu vás hned na úvod uklidnit – podobnost s komiksem existuje, nicméně děj se odvíjí dost odlišným způsobem, takže nebudete ochuzeni o žádná větší překvapení. Včetně samotného závěru, který rozhodně patří mezi to nejlepší, co český komiksový čtenář mohl ve svém mateřském jazyce potkat.

All you need is kill má jedinečnou výhodu ve svém rozsahu – na jednu stranu je delší než většina klasických komiksových knih a zároveň netrpí nekonečným čekáním (a leckdy i natahováním) sérií. Je to jednohubka, který má potenciál vás zabavit na pár hodin. Prostě jde o takový celovečerní film v komiksovém balení.

Pokud jste mangu dosud pořádně nečetli, nebude to v All you need is kill žádnou překážkou. Jedinou výraznější komplikací pro nezkušeného západního čtenáře bude čtení zprava doleva. A překonání této překážky je otázkou pouhých pár stránek. A pokud už máte s mangou zkušenosti, tak jste pravděpodobně o tomto komiksu už slyšeli a není vás asi třeba ani lákat.

V každém případě stojí All you need is kill za přečtení. Jde o zábavný a napínavý příběh, plný zvratů, které nejsou rozhodně prvoplánové. Možná to není vybroušený diamant řadící se mezi největší díla světového komiksu, ale zároveň rozhodně nejde o nějaké obyčejné čtivo. All you need is kill je nadprůměrná kniha, kterou po prvním přečtení jen tak neodložíte, ale určitě se k ní budete chtít brzy vrátit a prožít si dobrodružství hlavního hrdiny znovu. A znou. Stejně jako si on prožívá to svoje.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: