Batman: Rok nula – Temné město


Superhrdinové to mají v dnešním moderním komiksovém světě těžké. Přeci jen, jsou to postavy, které už nás nezřídka provázejí desítky let a vycházejí tak často z kontextu doby, která už dávno minula. Čím dál častěji tak dochází k restartům sérií (nutno říci, že někdy až příliš často), které mají tyto postavy podstatně více přiblížit současnému komiksovému fanouškovi. A jedním takovým restartem si pod taktovkou scénáristy Scotta Snydera prošel i Batman.

Obálka komiksu Jak to popadlo? Pokud jste četli článek k předchozí knize, Roku nula – Tajnému městu, tak víte, že na výbornou. A přesně v této linii pokračuje i Temné město, které na předchozí příběh volně navazuje (určitě lze doporučit přečíst si i předchozí díl, nicméně Temné město si vychutnáte i při jeho neznalosti).

Snyder ve spolupráci s trojicí výtvarníků Gregem Capullou, Danny Mikim a Fco Plascenciou představuje Batmana, která v sobě nese jak realistické pojetí, tak typicky batmanovské a superhrdinské prvky jako supermoderní technologie či nadlidskou výdrž.

Batmanovi se tentokrát do cesty postaví dvojice hrdinů – Doktor Smrt a Riddler – v příběhu plném, jak typicky pro děj, plném hádanek a nečekaných odhalení. Temné město není krátká kniha a svou hloubkou dokáže v superhrdinské branži opravdu překvapit. Pokud vás snad čtení komiksů s Batmanem nelákalo, dejte Roku nula šanci. Není to jen zábavné čtení, ale dílo, které spadá do vysokého nadprůměru moderní komiksové branže. V Batmanovi dostanete vybroušený diamant, jehož děj má hloubku i překvapení.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: