Batman: Soví město


Soví město je jedním z vrcholů nedávno restartovaného Batmana, sice druhý díl v sérii, ale i tak jeden z ideálních vstupních bodů do příběhů absolutní komiksové legendy. A ještě lépe uděláte, když začnete od předcházejícího Sovího tribunálu, to už Vám nebude bránit nic v tom vychutnat si jeden z nejlepších dílů Batmana.

Obálka komiksuPod taktovkou talentovaného scénáristy Scotta Snydera se v tomhle komiksu Batman vypořádává s tajemným Sovím tribunálem, skrytou silou už dlouhou dobu tahající za nitky osudu Gothamu a Waynovy rodiny.

Asi není fanouška fantastiky, který by neviděl aspoň několik filmu s Batmanem – ať už těch starších nebo těch už dnech klasických. A víc než základní povědomí o tom, kdo Batman je, pro tento komiks nepotřebujete. Shrnutí minulého děje vás uvede do příběhu předchozího Sovího tribunálu, ale na druhou stranu, ten je natolik nosný sám o sobě, že by snad ani úvod nepotřeboval.

Nespornou výhodou Sovího města je skutečnost, že byl tento komiks vytvořen teprve v nedávné době – používání současné techniky (respektive té značně pokročilé, ale vycházející z dnešních poznatků), tak činí tuto knihu ideálně přístupnou současnému čtenáři.

Ukázka komiksu

Nemluvě o scénáři a kresbě, které rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co jde v Batmanovi, ale i jiných superhrdinských komiksech vůbec najít.

Pokud chcete zkusit Batmana, začněte třeba u tohoto komiksu. Zjistíte totiž, že si kvalitou nezadá s jinými moderními oblíbenými komiksy. A že superhrdinové mají pořád co říct.

Běžná sekce: