Batman: Země jedna


Batman, jeden z nejikoničtějších hrdinů. Batman, kterého dokáží zpomalit jen ti nejsilnější z padouchů. Batman, spravedlivý a chladnokrevný. Tak s tímto se rozlučte.

Obal komiksu

Scénárista Geoff Johns a kreslíř Gary Frank v Batmanovi s podtitulem Země jedna dali komiksovému fandovi Batmana, jakého neznáte. A převyprávěli příběh jeho zrození mnohem realističtějším a rozhodně méně černobíle lichotivých způsobem.

Malý Bruce Wayne jako nanicovatý otrava. Mladý dospělý Bruce Wayne jako bezdůvodně sebevědomý muž toužící po pomstě. A Batman jako neznámý hrdina, kterého si podají členové ochranky.

Dvě třetiny Země jedna si budete říkat, že takový Batman teda moc superhrdina není. Budete čekat, co za volov*** zase provede. Jen abyste v poslední třetině sledovali přerod jeho i dalších důležitých postav v sérii do jejich nové, pozitivnější podoby.

Podobně stoupá i příběhová kvalita komiksu. První dvě třetiny jsou rozjezdem, co neurazí, ale ani neohromí. Ale poslední třetina stojí za to!

Batman: Země jedna je komiksem jednak pro Batmanofily, jednak ale i pro ty, kterým superhrdinové tolik nevoní. V tomhle příběhu totiž najdete jednoho z nich v mnohem realističtějším zpodobnění. A přes všechny jeho chyby si ho dost možná hodně oblíbíte. Země jedna je totiž něco dost jiného, než byste u obyčejného super-komiksu čekali.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: