Dark Horse Motion Comics


GoonPřemýšleli jste někdy o tom, jak by vypadaly stránky komiksů, kdyby se rozpohybovaly? V době nástupu nových technologií nabízejí digitální formáty mnohem více možností než jen statické obrázky. Je jasné, že staré dobré rámečky nevymizí, ale po jejich boku se budou rozhodně objevovat i originální experimenty s komiksovou formou.

S jedním takovým přišlo i nakladatelství Dark Horse Comics, které se rozhodlo oživit příběhy těch nejoblíbenějších děl ze své stáje. Jejich řada Motion Comics je takovým průsečíkem mezi komiksem a klasickou animací.

HellboySérie Motion Comics už rozpohybovala takové legendy jako je Conan, Goon, Hellboy či Usagi Yojimbo. Co všechny fanoušky potěší, je fakt, že všechny tyto krátké filmy jsou vytvořeny v grafickém stylu svých komiksových předloh. Příjemné je i namluvení postav a ozvučení, které rozhodně nedělají hrdinům ostudu.

A druhou příjemnou věcí je fakt, že je lze zdarma shlédnout na Youtube kanálu Geek & Sundry, kde nyní najdete desítky dílů všemožného ražení. Samozřejmě v angličtině, což může být pro některé menší překážkou, věřím však, že ne nepřekonatelnou.

UsagiVýborné je, že je vše pojato opravdu profesionálně, a tedy rozhodně stojí za zhlédnutí. Pokud bych měl zmínit nějaká negativa, tak je to občasná přílišná otevřenost jednotlivých příběhů. Stejně tak od vás vesměs už vyžaduje určitou znalost jednotlivých komiksových světů. Tedy pokud si je chcete pořádně vychutnat a poznat některé z jejich narážek.

To vše samozřejmě vychází z toho, že primárním médiem těchto dobrodružství jsou pořád komiksy a řada Motion Comics je vlastně takovým rozšířením – bonusem pro věrné čtenáře a zároveň i snahou získat čtenáře nové. Ale pokud by všechna reklama vypadala takhle, bylo by to rozhodně skvělé.

Běžná sekce: