Hellboy 8: Temnota vábí


Rudý démon z horoucích pekel, který si ale uřezal rohy a rozhodl se chránit slabší. Že vám to nic neříká a z ní to navíc jako totální nesmysl? Ale ne, to je přeci Hellboy! Mohutný chlápek s ohromnou pěstí a ještě ohromnějším smyslem pro drsné hlášky.

Obálka komiksuHellboy je rozhodně komiksem s originálním stylem. Nejde jen o kresbu, ale i příběh a celý svět, do které jsou dobrodružství tohoto hrdiny zasazena. Démoni, čarodějnice a temné síly, tomu všemu se staví s pořádnou pistolí a doutníkem v puse.

I v osmém díle jeho dobrodružství tomu není jinak. Čeká nás příběh, ve kterém se Hellboy dostane do střetu s pramáti všeho zla z Rusi, s Babou Jagou a jejím zotročeným služebníkem Kostějem Nesmrtelným. A na pozadí tohoto střetu se rozvíjí mnohem hrozivější plány, proti kterým bude armáda nemrtvých ruských bojarů procházkou růžovým sadem.

Čím je však tento díl výjimečný je i kresba. Ne, nebojte, Hellboy nepřichází o svůj charakteristický styl. Jen se o něj místo Mika Mignoly, duchovního otce série, nově stará Duncan Fegredo. A Mignola jako takový se plně soustředí na scénář a svět komiksu. Nutno říct, že spolupráce evidentně klapala, protože za svůj výkon se pánové rozhodně nemusejí stydět.

Osmý díl Hellboye u nás vydává Comics Centrum a pojalo ho skutečně luxusně – a to včetně závěrečných skic zachycujících tvorbu některých postav či scén z komiksu, popisujících myšlenkové pochody autorské dvojice.

Pokud jste dosud s tímhle drsným paranormálním hrdinou neměli co dočinění a obdivujete postavy, které nejdou pro trefnou hlášku daleko, máte před sebou dalšího kandidáta do knihovničky. A nebude ani moc vadit, když nezačnete od prvního dílu série, ale až od Temnoty vábí.

Ukázka z komiksu

Více ke komiksu Hellboy najdete na webu Comics Centra.

Běžná sekce: