Komiks World of Warcraft 4


Další díl komiksového zpracování videoherní legendy dorazil na český trh. Je to vyvrcholení úvodní tetralogie, která čtenáře uvedla do světa World of Warcraft. Vyvrcholením, které má jak se patří grády. Čekají vás nejmocnější protivníci i spojenci, největší rozhodnutí a výzvy, kterým se mohou postavit jen ti nejvyvolenější z vyvoleným.

Obálka komiksu Mládenec Med’an, hlavní postava čtvrtého dílu série World of Warcraft, objevuje svůj talent i svůj osud. Právě on by se měl stát spasitelem, který zachrání svět před pradávným bohem, jehož posluhovači chtějí rozsévat chaos a smrt mezi všemi, kteří nestojí na jejich straně.

Komiksový World of Warcraft má několik silných stránek – příjemnou kresbu i příběh, který neprolétnete za deset minut. Na druhou stranu trpí neduhem tolik typickým pro tento svět, spoustou různých postav i míst, ve kterých se relativně snadno ztratíte. Nejvíce si tak World of Warcraft užijete, když si ho přečtete naráz, ideálně i s předcházejícími díly.

Je celkem zajímavé, že přestože úvodní knihy tvoří jeden celek, v jednotlivých dílech postupně přibývají a ubývají hlavní postavy. Jen málo z nich ve výraznější roli projde všemi čtyřmi knihami. Není to na škodu, ale vyvolává to otázku, zda by nebylo lepší hrdiny trochu šetřit a zbytečně děj nekomplikovat.

World of Warcraft je komiksem určeným především pro fanoušky světa a ty, kteří se chtějí odreagovat nenáročnou zábavou. Nepřátelé jsou sice mocní, ale hrdinové ještě silnější a jakékoli výzvy zvládají i bez toho, že by padli do prachu a vyčerpání. To ale není příliš na škodu, protože komiks si na nic nehraje a to, k čemu je určen, plní spolehlivě – je výbornou odreagovací zábavou.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: