Krev mezi řádky


Tentokrát se v našich recenzích podíváme na magazín, který už roky dělá radost všem fanouškům komiksu, kterým nestačí běžně vydávané kousky. A za ty roky, co vychází, už odhalil několik děl, která pak klasicky jako komiksové knihy vyšla. A takovou ambici má nadále.

Obálka vydání V aktuálním komiksovém magazínu Crew2 tak začíná vycházet komiks Mezi řádky. Čeští vydavatele jej přirovnávají ke k legendárnímu Sandmanovi od Neila Gaimana, jen o kus temnějšímu, a doporučují ho všem, kteří milují knihy. A z prvního dílu to vypadá, že si svoje přirovnání jen tak nevymysleli.

Dílo scénáristy Mika Careyho se v téhle Crwi2 teprve rozjíždí, čeká nás úvod do života muže, který je považován za živoucí předlohu pro… takovou přihlouplejší verzi Harryho Pottera (asi bychom řekli parodii). Něco se ovšem s jedním nenápadným odhalením ošklivě zvrtne. A Mezi řádky se začne příjemně rozvíjet.

Jen, aby nás napjalo do dalších pokračování, protože tentokrát nás čeká opravdu jen úvod.

Kresba, o kterou se stará Peter Gross celkem připomíná komiksovou sérií Mýty, s níž si, myslím, Mezi řádky nese několik podobností. Mezi řádky pak jde trochu dál ve využití různých forem vizuálního vyprávění, kdy klasická okna střídají stylizace televizních zpráv a podobně.

Pokud máte Mýty opravdu rádi, budete Crwí2 číslo 42 dvojnásob potěšeni, protože v závěru na vás čeká několik kraťasů od Billa Wilinghama, který se právě na nich rozcvičoval, aby rozjel tuhle rozsáhlou a zajímavou sérii, o které už jsme také psali.

No a dvojice zmiňovaných komiksů doplňuje další rozjíždějící se dobrodružství dvojice detektivů Sama a Twitche. A to vás… No, opět natěší na další díl tohohle komiksového magazínu.

Ukázka komiksu Mezi řádky

Crew2 číslo 42 se povedla. Pokud s ní dosud nemáte zkušenost a přitom máte rádi komiksy, tohle číslo je ideální. Mezi řádky i Sam a Twitch se rozjíždějí (přestože Sam a Twich už mají číslo 3 – v tomto díle se zamotávají do nového případu) a Všechno o snech jsou kraťasy, které slupnete i bez znalosti předchozího dílu.

P.S. Přes Crew a Komiksový ráj stojí Crew2 jen 99 korun…

Běžná sekce: