Mýty 4: Pochod dřevěných vojáčků


Karkulka, Sněhurka či zlý vlk v dnešním New Yorku? Zdá se vám to jako hloupost nebo námět na nějakou upírskou romanci? Pravda je někde jinde, vítejte v sérii Mýty, která vám už čtvrtým dílem přináší další příběhy pohádkových postav přenesené do reálného světa.

Obálka komiksuMýtov, jak se enkláva kouzelných bytostí v americké metropoli New York nazývá, je jejich exilem v reálném světě. Jejich pravý domov, ve kterém se odehrály všechny známé pohádky a mýty, byl před dlouhými staletími napaden hrozivým Nepřítelem. Jedna po druhé padaly země Domoviny a jen hrstce obyvatel se podařilo uniknout portály do světa lidí – všedňáků.

V něm si přeživší mýtické vytvořili pomocí kouzel útočiště skryté před zraky obyčejných kolemjdoucích. Nic však netrvá věčně a i útočiště se může stát pastí a poslední výspou tváří v tvář hrozícímu zániku.

Pokud se sérii Mýty nedá něco vytknout, tak je to originálnost a čtenáře pohlcující příběh. Nebojte se, pokud byste náhodou naskočili rovnou do čtvrtého dílu. V úvodu vás komiks v přehledu seznámí s nejdůležitějšími postavami a doplní informace, které by vám v plném požitku z komiksu mohly z minulých dílů chybět.

V Pochodu dřevěných vojáčků vás čeká příběh plný rozkrývání příběhů několika pohádkových postav a podíváte se i do minulosti, na poslední výspu ztracené Domoviny mýtů. Děj pak postupně graduje od příhod jednotlivých postav, až k velkému finále, které bude rozhodovat o budoucnosti Mýtova.

Ukázka komiksu

Pokud jste dosud neměli s Mýty tu čest a máte chuť na trochu modernější variace na pohádky (ale přenos do drsného černobílého světa nečekejte – spíš nadhled a úsměvnou atmosféru), jste na správné adrese. Příběhy z tohoto světa, za kterými stojí trojice Bill Willingham, Mark Buckingham a P. Craig Russell, jsou bez jakýchkoli pochybností opravdu chytlavé.

Běžná sekce: