Mýty 6: Domovina


Šestý díl Mýtů se tentokrát z většiny odehrává mimo hlavní dějiště minulých dílů – v lidském světě ukrytá sídla pohádkových postav Mýtov a Farmu. Podíváme se v něm do Hollywoodu, jen epizodně do zmiňovaných enkláv mýtů, ale hlavně zamíříme do Domoviny, původního světa postav.

Obálka komiksu Jak už čtenáři série vědí, z Mýtova byly naše méně či více hrdinské postavy vyhnány tajemným Nepřítelem a jeho armádami goblinů a démonů. A právě v tomto díle se dozvíme, kdo je tímto tajemným Nepřítelem, Císařem neustále se rozpínající říše.

Na scénu se totiž vrací Modrák, vybavený kouzelným pláštěm a kouzelným mečem. Ten nedávno utekl s těmito vzácnými relikviemi zpět do své Domoviny, aby se pokusil tajemné zlo zničit a osvobodit přitom svou dávnou lásku, Červenou Karkulku.

Neprozradíme, jak se celá hrdinská výprava vyvine. Ale můžeme slíbit, že vás bude čekat hned několik opravdu velkých překvapení.

Tomuto hlavnímu příběhu pak sekunduje úvodní příběh Jacka (který vylezl po obřím fazolovém stonku) a odhalení zrádce v řadách obyvatelů Mýtova. Zatímco odhalení zrádce je skutečně jen epizodkou, která bude mít možná následky v budoucnu, Jackův příběh je plnohodnotným krátkým dobrodružstvím.

Jak víme, Jack se v minulých dílech trochu přiživil na mýtovském pokladu a teď ujíždí směr Hollywood splnit si svůj sen o vybudování svého filmového impéria. A na vás čeká příběh jeho prudkého vzestupu i nevyhnutelného pádu.

Ukázka komiksu

Šesté Mýty rozhodně stojí za to – po zlomových událostech posledních dílů, které v mnohém přesypaly poklidnou atmosféru Mýtova, se naplno začíná rozjíždět další děj, který bude mít pro tento originální svět ještě dalekosáhlejší důsledky.

Běžná sekce: