Mýty 7: Arabské noci (a dny)


Pokud vám někdy přišlo, že bavit se s pohádkovými postavami se můžete maximálně tak na Vánoce a že jejich možný přesah končí někde u Arabely, komiksová série Mýty vás už před několika díly vyvedla z omylu. A nutno říct, že její příběh dál košatí a rozvíjí se – a spolu s tím získává i na zábavnosti, což rozhodně neznamená stagnaci, do které se řada sérií po pár knihách dostane.

Obálka komiksu Arabské noci dodávají do světa Mýtů několik nových prvků – jednak se dočkáme návštěvy mýtů z arabských pohádkových světů, kteří dosud nepodlehli nátlaku Nepřítele a možná se ukážou jako mocní spojenci. A možná také ne, protože i oni s sebou přináší hrozby, které mohou Mýtov zničit stejně snadno jako hordy Nepřítele.

Celé setkání s arabskými mýty představuje zajímavý kulturní střet, který přes svou odlehčenost a prvoplánovost tolik odráží situaci setkání dvou odlišných kultur a rizik s tím spojených. A ukazuje, že i malé nedorozumění může mít opravdu dalekosáhlé důsledky.

Dá se říci, že právě příjezd arabských mýtů je nosným prvkem tohoto dílu, který zabraňuje snížení laťky – neboť na pozadí je vlastně klasický přemosťovací příběh, který posouvá děj do nového výchozího rozestavení pro další partii hlavního děje.

Ale děj okolo arabských mýtů není vše, co vás v Arabských nocích čeká, mírně retrospektivně se podíváme i do území ovládaných Nepřítelem a na nečekaný milostný příběh odehrávající se v řadách jeho nejvěrnější, tedy dřevěných vojáků. Další epizodka, která má ale své kouzlo a nakonec i přesah do dalšího dění okolo Mýtova.

Komiksová série Mýty musí svým příznivcům dělat radost, pořád si zachovává svoji originalitu a jedinečnost na českém komiksovém trhu. Uvidíme, co si pro nás autor připraví pro příště, potenciálních dějových linek je připraveno opravdu hodně a rozhodně nebude nutné vařit z vody a vymýšlet něco nového.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: