Rozšíření ke hře Bang!


O populární karetní hře Bang! už jsme na webu před nějakou dobou psali. Na závěr jsme i doporučovali, že hru ještě vylepší její první rozšíření Město duchů. Teprve s ním totiž Bang! dostává ty pravé grády. Jak jsou na tom další tři rozšíření, která mezitím ke hře vyšla?

Máme tím na mysli Údolí stínů, Fistful a Divoký západ. Stojí oproti Městu duchů značně menší rozšíření za to? A co nového do hry přinášejí? Odpověď na první otázku zní – pokud patříte mezi milovníky Bangu!, tak za to rozhodně stojí!

Údolí stínů

Tato tři rozšíření nepřinášejí do hry nové mechaniky v takovém rozsahu jako Město duchů. To ale neznamená, že zůstává při starém. Právě naopak! Jejich účel tkví především v tom, že zavedené pořádky někdy dokáží obrátit doslova na hlavu. Vyváženost hry rozhodně neřeší, jde jim hlavně o spoustu nečekaných a zábavných situací.

Údolí stínů přináší několik nových postav a herních karet. Co je zajímavé, bylo celé vytvořeno z návrhů hráčů z České a Slovenské republiky, tedy zemí Bangu! zaslíbených. To Fistful jde na věc úplně jinak – přináší balíček nahrazující Pravé poledne a to spoustou nových nečekaných situací pro každé kolo. A k tomu přidává i několik nových postav. Podobný mix pak přináší i Divoký západ.

Fistful

Poslední dvě zmiňovaná rozšíření dokáží být opravdu divoká. Jak už bylo zmíněno výše, čekejte hru pěkně vyvedenou z rovnováhy. A jako na hráče na vás bude čekat nejistota – pevná pozice se v okamžiku může obrátit v rychlou prohru. Ne každému tahle ruská ruleta sedne, a tak doporučuji se před hrou předem dohodnout, jaká rozšíření se budou hrát (lze je do velké míry mezi sebou mixovat).

Jisté každopádně je, že s touto trojicí rozšíření vás čeká nová porce zábavy. Možná se nestanou pravidelnou součástí hraní Bangu!, ale rádi po nich sáhnete, když se zase budete chtít užít něčeho nového ve spojení se svou oblíbenou karetní hrou.

Divoký západ

P.S. A že od představení hry Bang! vydalo Albi rozšíření hned čtyři? Je to tak! Zlatou horečku vám ale představíme v samostatném článku, až bude řádně otestována.