Usagi Yojimbo 20: Záblesky smrti


Dvacátý díl dobrodružství dlouhouchého samuraje, Záblesky smrti, se po několika knihách opět vrací k osvědčenému formátu sbírky neprovázaných povídek. Po silných příbězích Ostří trav, Souboje v Kitanoji či výpravě s Jotarem je to příjemným osvěžením.

Obálka komiksuFanoušky série jistě potěší, že se po delší době setkají i s oblíbenými postavami jako je lovec odměn Gen, buddhistický opat Sanshobo či inspektor Ishida.

Těžko vybírat, která z desítky povídek je ta nejlepší – každá je svým způsobem unikát a něčím výjimečná. Kontraband, v němž se Usagi zaplétá do doručení záhadného balíčku, má překvapivé rozzuzlení. Následuje několik odlehčenějším a vtipných příběhů, až vše okolo poloviny začíná potemňovat. Nejsilnější je pak určitě závěrečný příběh – Konec vendety.

Třešničkou na dortu je potom krátká příloha k 20. výročí série, kterou Stan Sakai slavil na legendárním Comic Conu v San Diegu v roce 2004.

Pokud sledujete dobrodružství Usagiho Yojimba postupně, budou pro vás Záblesky smrti příjemným osvěžením, vydechnutím před dalším mohutným nádechem k dobrodružstvím a nebezpečím, které oblíbeného potulného ronina ještě čekají.

Sbírka různorodých příběhů se opravdu povedla a přináší vše, co máme na Usagim rádi – vtip, napravování bezpráví i děsivější okamžiky.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: