Usagi Yojimbo 22: Příběh Tomoe


Dvacátý druhý díl jedné z u nás nejúspěšnějších komiksových sérií je tu. Je to díl, ve kterém si Usagi odpočine od neustálých cest a stráví nějakou dobu ve společnosti své blízké přítelkyně Tomoe. A jak název napovídá, právě kolem ní se bude celá kniha točit.

Obálka komiksuPříběh Tomoe je povídkovou sbírkou, která rámuje život této statečné osobní strážkyně lorda Noriyukiho. Na čtenáře v ní čekají příběhy minulosti, současnosti i náznaky budoucnosti. A stejně jako jsou příběhy z různých časových os, stejně tak mají různé styly vyprávění. Od klasických odlehčených, přes mysteriózní a hororové, až po ukázku dalšího z důležitých zvyků nejen feudálního samurajského Japonska, čajového obřadu.

Fanoušky série Příběh Tomoe jistě potěší.  Kniha svými kvalitami za ostatními díly nijak nezaostává. Na druhou stranu, pokládá před čtenáře další dávku otazníků ohledně celkového příběhu série. Budoucnost Usagiho i jeho přátel nebude jednoduchá, o tom není pochyb.

Závěrem, u Usagiho už standardní, doporučení. Tento díl prostě stojí, stejně jako celá série za to! Tentokrát si na své přijdou především věrní fanoušci. Těm úplně novým doporučujeme začít od některého jiného dílu. Nejlépe od začátku, protože pak je čeká dost čtení na to, aby ještě dlouhou dobu nemuseli jako všichni ostatní netrpělivě čekat na další díl.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: