Usagi Yojimbo 23: Most slz


Pokud se vám snad zdálo, že dlouhouchý komiksový ronin v posledních dílech trochu ztrácí dech, tak Most slz je opravdu ráznou odpovědí. Ano, možná není tím úplně nejlepším ze série, ale rozhodně ukazuje, proč je Stan Sakai komiksovým mistrem.

Obálka komiksuDvacátá třetí kniha série je opět pojatá jako soubor povídek, která na sebe poměrně těsně navazují, respektive se překrývají. Usagiho cesta se v nich zkříží s další ženou, která vejde do jeho života. Mladá Mayumi touží odejít ze svého města a Usagi je pro to možná ideálním společníkem.

Jenže nic nebude tak jednoduché. Život ronina je nebezpečný – zvlášť pokud se mu v patách plíží nebezpečný protivník.

Most slz zároveň vrací na scénu několik postav. Včetně Usagiho nemesis, démona jménem Jei, který zřejmě už brzy zkříží Usagimu cestu. A z náznaků v Mostu slz je zřejmé, že to bude pěkně nebezpečné setkání, které ohrozí Usagiho nejen na životě, ale možná i na duši.

V závěru knihy čeká fanoušky série přiložené speciální jubilejní sté číslo vydané v nakladatelství Dark Horse Comics, do kterého přispěli komiksoví veteráni jako Frank Miller či Jeff Smith. Je to takový úsměvný dodatek, který sice neohromí, ale fanoušky Stana Sakaie určitě potěší.

Most slz je přesně tím, co si fanoušci série Usagi Yojimbo oblíbili. Stanu Sakaiovi se navíc podařilo poskládat opravdu povedený mix povídek, s často překvapivým rozuzlením. Díky tomu lze dvacátý třetí díl Usagiho dobrodružství i na poměry série označit za jednoznačně nadprůměrný.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: