Usagi Yojimbo 25: Hon na lišku


Obálka komiksu Oblíbená komiksová série s dlouhouchým samurajem v čele pokračuje už dvacátou pátou knihou. A zcela v duchu takového výročí se tak trochu vrací ke kořenům. Hon na lišku totiž nepředstavuje jedno ucelené dobrodružství, ani neposouvá příběh celé série nějak výrazně dál, ale místo toho přináší příjemně vyvážený mix kratších i delších povídek.

O hlavní roli se v povídkách poměrně rovnocenně dělí Usagi a další oblíbená postava celé série – lovec lidí Gen. Obrovským plusem celé knihy je různorodost jednotlivých povídek. Čeká nás klasický příběh záchrany postavy v nesnázích, vtipná historka s překvapivým vyzněním, setkání s mytickými postavami či svědectví o dalším ze zvyků feudálního Japonska. Tedy přesně ty hlavní pozice a role, ve kterých se hrdinové série obvykle nachází.

Tato různorodost odráží jednu ze silných stránek série vytvořené Stanem Sakaiem – schopnost vyprávět různými tóny a o různých věcech, aniž by to působilo nepatřičně či ploše. A přestože knihy Usagiho dobrodružství vyprávějící jeden ucelený příběh dokáží nést úplně jiný náboj, povídkové sbírky jako Hon na lišku dokazují, že Usagi Yojimbo dokáže stejně dobře bavit i v kratších kusech. Hon na lišku tak zcela jistě patří k tomu nejlepšímu, co série v posledních deseti knihách nabídla.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: