Usagi Yojimbo: Senso


Komiksová série Usagi Yojimbo patří ke stálicím českého komiksového trhu. Začala vycházet ještě v dobách, kdy tato forma umění rozhodně nepatřila do mainstreamu a stala se tak vlastně jedním z průkopníků, kteří stojí za rozkvětem komiksu v současnosti. A tak zatímco pravidelná série už čítá ke konci roku 2016 dvacet pět knih a pomalu dohání anglický originál, dostává se u nás prostor i speciálním vydáním tohoto komiksu – mezi něž patří i Senso.

Ukázka komiksu Speciální vydání Usagiho Yojimba patří více či méně do alternativního podání Usagiho dobrodružství – a samotné Senso nás přenese o patnáct let před hlavní příběh. Do doby, kdy dochází k finálnímu zúčtování mezi zrádným lordem Hikijim a klanem Geishu, v jehož řadách je i generál Usagi. Na tomto místě je třeba upozornit čtenáře, kteří se zaleknou toho, co se v Senso odehrává – jde o speciální vydání, a tak nemusí tak úplně odpovídat hlavní příběhové linii a ledasco se může změnit. Nebo také nemusí.

Tak či tak, právě uprostřed této finální bitvy dopadnou na bojiště tajemné kovové rakety a začíná se rozehrávat crossover dobrodružství králičího samuraje s… Válkou světů od H. G. Wellse. Ano, čekají nás trojnohé stroje chrlící smrtící paprsky a podivní agresivní cizáci z vesmíru. Jen místo palných zbraní se jim postaví stateční japonští samurajové. Dál už nemá smysl příběh více prozrazovat, snad jen lze shrnout, že to bude vskutku dobrodružná akční jízda zakončená pravým holywoodským finále.

Senso je zcela jasně knihou určenou pro ty největší fanoušky série. Do jisté míry je napsaná jako akční oddechovka a obvyklou hloubku příběhů Usagiho Yojimba najdete jen v některých pasážích. To ale rozhodně nevadí a jednoduchý uzavřený příběh rozhodně patří mezi výborné počiny, které zkrátí čekání na další knihu hlavní série.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: