Webkomiks Gone with the Blastwave


Jste fanoušky postkatastrofických příběhů? A černý humor Vám nepřijde podivný? Pak by vás na internetu vycházející komiks Gone with the Blastwave mohl zaujmout a náležitě pobavit. Vypravíte se v něm do obrovského města, ve kterém se střetávají armády Červených, Modrých a Žlutých v nemilosrdném boji. O co? To bychom – spolu s hrdiny komiksu - taky rádi věděli...

Jeden z obrázků autora, který se vztahuje ke komiksu

Poměrně volná dějová linie nyní čítající něco k pěti desítkám dílů sleduje osudy dvojice vojáků Červených, kteří putují rozbořeným městem, ve kterém se ztratili. Jejich protloukání se a boj o přežití je přitom okořeněn morbiditou a důvtipem, s jakými si vyřizují účty se svými protivníky. Proč se taky nezbavit nepřítele třeba tím, že na něj shodíte tank?

Pro postavy tohoto komiksu je typická jejich naivita až natvrdlost, která je společná všem vojákům, kteří se skryti v ochranných pláštích a maskách pohybují tímto nekonečným pobořeným městem. Z ní plyne jejich vysoká úmrtnost při všech možných i nemožných příležitostech. Ty pak vesměs tvoří jádro vtipu, který tu kterou scénu provází.

Autor, Fin Kimmo Lemmeti, začal se svým dílem na počátku roku 2005 a rychle si získal tisíce příznivců žádajících si dalších a dalších pokračování. Podle vlastních slov mu to začalo být až nepříjemné, takže vydávání několikrát přerušil a přerušuje. Občas se ale objevují novinky, a tak rozhodně nelze tvrdit, že už by byl projekt Gone with the Blastwave uzavřen.

Obrázek, který celý komiks odstartoval

Pokud Vás tento komiks zaujal, určitě nelze než doporučit si jej přečíst. Nečekejte přelomové dílo s obrovskou hloubkou nebo vtipem v každé druhé větě – Gone with the Blastwave vznikl pro zábavu autora a je určen pro zábavu čtenářů. Nic vím, nic míň a i to se přeci cení.

Na úplný závěr patří poděkování Potanovi, který na tento komiks upozornil ve svém článku na webu Pevnost.cz.

 

Odkazy:

 

Běžná sekce: