Webkomiks The Dictator


Na internetu dnes najdete bezpočet komiksů na nejrůznější témata, některé se snaží jen pobavit, jiné zase upozornit na všemožné společenské problémy. A když se oba tyto proudy vtipnou formou spojí v jeden, může vzniknout něco jako The Dictator, webkomiks parodující diktátorské režimy.

Strip z The Dictator

The Dictator Dána Clause Thompsena dokázal od svého vzniku v roce 2005 nasbírat už přes tři stovky dílů. Hlavním hrdinou je přihlouplý prezident "republiky" Costa Banana, malé zemičky nacházející se někde ve střední Americe. Jednotlivé krátké stripy popisují některé z jeho trablí v řízení té pravé banánové republiky.

Strip z The Dictator

Dojde tak na rozhovory se zahraničními médii – "samozřejmě, že chráníme lidská práva " – či ochranu vzácného životního prostředí. Neminou vás ale ani spory s domorodci či bouřícími se obyvateli. A jako u správného diktátora, i u prezidenta Costa Banany hraje významnou roli armáda a neustálá cvičení a přehlídky. To vše v nablýskaných uniformách ověšených bezpočtem zářivých vyznamenání.

Strip z The Dictator

Výtvarný styl komiksu sází na jednoduché linie a hravé kolorování – tak aby co nejvíce vynikl vtip obsažený v každém z dílů. A právě v něm The Dictator vyniká, úsměvných point tu najdete bezpočet a jen málokterý díl je vyloženě slabý.

Strip z The Dictator

Pokud tedy hledáte dobrou zábavu, kterou ukrátit volnou chvilku, pak může být The Dictator tou správnou volbou. A aspoň při tom poznáte, jak těžký je život takového el presidente banánové republiky. Jehož výjimečnost nikdo nechápe a který musí krotit věčně nespokojené poddané, pardon, ctěné spoluobčany.

Oficiální stránky webkomiksu, kde si můžete projít všechny jeho díly

Strip z The Dictator

Běžná sekce: