World of Warcraft 3


Král Stormwindu Varian se spolu se svými druhy vrhá do dalšího dobrodružství, a jak už je u World of Warcraft zvykem, bude snad ještě nebezpečnější než posledně. Tato série se totiž po úvodních dvou dílech začíná doopravdy rozjíždět a nabírat na obrátkách. Důkazem toho je, že oproti předchozím dvěma knihám, které byly do velké míry samostatnými ucelenými dobrodružstvími (tedy alespoň, co se týče hlavní zápletky), nás tentokrát v trojce komiksového WoWka čeká úvod do rozsáhlejšího příběhu.

Obálka komiksuAle to není nijak na škodu, přeci jen, na jednorázových dobrodružstvích by si tvůrci vystříleli svou munici až moc rychle a to bychom určitě nechtěli. A rozhodně se není třeba obávat toho, že by byla třetí kniha série jen nějakým nudným prologem. Naopak, bere si to nejlepší z předchozích dílů (akční dobrodružství) a tentokrát staví naše hrdiny hned proti několika krajně nebezpečným nepřátelům naráz.

Komiksová série World of Warcraft je jako typický dobrodružný film – nečekejte od ní hloubku hlavních postav, ale hlavně čirou zábavnou jízdu. To je to, co WoWko umí a na čem staví. Jen už by to pomalu chtělo rejstřík postav, protože se jich v sérii objevilo až podezřele hodně (navíc mají, věrni hrdinské literatuře, pořádně tuhý kořínek – na rozdíl od jejich protivníků).

Pokud už jste fanoušky World of Warcraft (ať už přímo v komiksové, literární nebo herní podobě), třetí kniha jeho komiksové série vás určitě potěší. Stejně tak ji lze doporučit všem, který hledají oddechovou zábavu plnou soubojů a magie ve fantasy světě.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: