Zaklínač: Skleněný dům


Zaklínač je fenomén, který skrze svou počítačovou adaptaci oslovil celý svět. Ale ruku na srdce, Zaklínač je stejně pořád trochu náš – vždyť jeho autor, Andrzej Sapkowski, už dlouho patří mezi u nás nejoblíbenější fantasy spisovatele. A teď, skrze scénář Paula Tobina a kresbu Joea Queria, má Zaklínač šanci oslovit i komiksové fanoušky.

Obálka komiksuZačneme pěkně od obálky. Pokud se vám zdá, že na vás z ní šklebí Hellboy, nejste daleko od pravdy. Autorem obálky je totiž Mike Mignola, tvůrce tohoto paranormálního detektiva. Mimochodem, na konci samotné knihy se můžete podívat na další obálky, které pro tuto knihu připravily jiná komiksová esa, včetně Stana Sakaie, autora Usagiho Yojimba.

Ale dost už o jiných komiksových autorech, protože Paul Tobin a Joe Querio se postarali o start vlastní svébytné série, která vypadá opravdu náramně zajímavě. Querio se při své kresbě vyhýbá zbytečným detailům a místo toho pracuje hlavně s atmosférou celého příběhu, čímž dodává Geraltovu dobrodružství další kus autentičnosti temného a pochmurného světa.

A tento příběh rozhodně nezklame – hon za záhadami v osamělém domě uprostřed hvozdů je přesně to, co si od pořádné fantasy přát. Velkým pozitivem je hlavně to, že konec vám není jasný už od první strany, což na tak malé scéně není nic jednoduchého. Každopádně až další díly ukáží, zda se tato série odrazí mezi ty nejlepší u nás dostupné nebo zůstane hlavně oddechovým čtením. Na druhou stranu, ani toho není nikdy dost.

Komiksový Zaklínač se nemá za co stydět a je jasné, že své fanoušky si rozhodně najde. Nezbývá se tak než těšit na jeho další díl!

Ukázka komiksu

Běžná sekce: