Živí mrtví 20: Totální válka I.


Dvacítka knih Živých mrtvých se uzavírá a tato populární komiksová série se nadechuje k dosud nejepičtějším okamžikům. Jaká to změna od prvních dílů, kdy jsme sledovali sotva přežívající skupinku několika lidí!

Obálka komiksu Díky postupnému rozvoji se tak série vyhýbá opakování přeci jen omezeného množství originálních dějových zvratů. A první díl Totální války vytahuje dosud nejsilnější kartu, boj celých osad proti sobě. Je přitom jasné, že ne vše půjde podle plánu a příběh nebude rozuzlen bez toho, aby nedošlo ještě k několika zvratům. To je ale zároveň hlavní slabinou této části série, protože příběh přeci jen občas působí až příliš nataženě a některé mezihry až příliš uměle.

Navíc tím, jak se děj přesunul na mnohem obecnější úroveň, už dochází k určité ztrátě kontaktu s jednotlivými postavami a jejich případný skon už není takovou ranou osudu jako dříve. O to víc se jako hlavní hrdina profiluje Rick, který se definitivně ujal role vůdce, kterou částečně odmítal většinu předchozích dílů.

Přes určité výhrady ale Živí mrtví nijak neztrácejí na napětí, které je pro ně tolik charakteristické. Pro fanoušky série nebude Totální válka rozhodně zklamáním, neboť nabízí vše, co je pro Živé mrtvé charakteristické. Na tolik očekávané rozuzlení další části série, na které už čtenáři čekají několik dílů, však zatím nedojde, a tak nastává ono trýznivé čekání na vydání dalšího pokračování. Ale to se blíží každým dnem.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: