Death Note: Zápisník smrti 1


Že se nakladatelství Crew už před nějakou dobou ve velkém pustilo do mangy, asi není pro milovníky komiksů novinkou. A po legendárním Narutovi, se dnes podíváme na Death Note, dost odlišný a pro dospělejší čtenářstvo určený kousek.

Obálka komiksuSérie Death Note, neboli Zápisník smrti, vypráví příběh sedmnáctiletého Japonce Lighta Jagamiho, kterému osud přihraje do rukou nástroj, který mu zdánlivě umožní změnit svět, zápisník smrti. Do takového zápisníku pak stačí jen napsat jméno osoby, u které si přejete její smrt, a představit si její tvář. A pokud ještě navíc není dopsána příčiny smrti, zemře daná oběť do čtyřiceti sekund na zástavu srdce.

Nadaný Light, znuděný životem ve společnosti, která je podle něj zkažená, se rozhodne využít zápisníku k záchraně světa. A to tím, že začne likvidovat zločince, vrahy a násilníky, aby zbavil lidstvo zla. Lidstvo, jehož novým bohem se chce stát.

Se zápisníkem smrti je spojen i jeho původní vlastník, smrtonoš Rjúk, který jej ztratil v lidském světě. A jak se brzy dozvíme, nebylo to tak docela náhodou. Tak či tak ale Rjúk vytváří s Lightem tandem hlavních hrdinů.

Jenže ne všem se nová "spravedlnost" libí. Policie je zděšena tím, že jí v celách umírají odsouzení či ještě neodsouzení vězni. A tak po stopách tajemného vraha vysílá svého nejlepšího vyšetřovatele, tajemného L.

Příběh vytvořený Cugumim Óbou se tak postupně stává soubojem dvou geniálních myslí, Lighta a L. A s postupujícími stránkami se zlepšuje a zlepšuje. Závěrečné kapitoly prvního dílu jsou rozhodně tím, na co se těšit.

(pozn. k ukázce - nezapomeňte číst zprava doleva)

Ukázka komiksu

Death Note doprovází klasicky černobílá kresba Takešiho Obaty, která vhodně střídá dominantní barvy i styl jednotlivých stránek podle situace a umístění. Určitě tak nedělá tomuto oblíbenému komiksu ostudu, ba naopak. A jak je na mangu zvykem, vše se čte zprava doleva - jak vám ale jednoduše vysvětlí v úvodu komiksu.

Pokud vás tedy láká manga a hledáte trochu dospělejší, byť stále snadno čitelné téma, je Death Note: Zápisník smrti rozhodně sérií, kterou byste měli vzít v potaz. Zvlášť pokud se vám zachce i trochy detektivního pátrání po samotném hlavním hrdinovi.

Běžná sekce: