Gantz 1


Gantz, to je japonská manga jako vyšitá. Pokud máte moderní japonskou mentalitu v oblibě, bude to komiks pro vás. Pokud zatím nemáte zkušenost, doporučujeme začít s Evropanům přístupnějším Narutem či Zápisníkem smrti – a pak třeba zkusit právě Gantz.

Obálka komiksuGantz jsou totiž dokonalým produktem současné japonské popkultury. Mladistvý hrdina, pohrdající okolím. Spousta velmi vyvinutých (a nezřídka odhalených) děvčat. Obrovské zbraně, za které by se nestyděli ani u Commandos. A především tím vším se táhnoucí příběh hlavní postavy, kterou byste na první (ale ani na druhý či třetí) pohled hrdinou zrovna nenazvali.

Kei Kurono je středoškolák, který se o druhé moc nestará. A shodou okolností ho brzy čeká smrt. Tou vše ale začíná, když se objevuje s několika dalšími lidmi u podivné temné koule. Koule, která je vyšle na pekelně šílenou misi.

Příběh komiksu i chování postav jsou pro čtenáře komiksů evropské a americké provenience v lepším případě podivnými. I ta nejlepší díla snažící se nevykreslovat charaktery černobíle se asi musí sklonit tváří v tvář před tímto komiksem, který vše vykresluje – až děsivě reálně. Na druhou stranu, proč si nezkusit trochu rozšířit komiksové obzory?

Gantz je ale především série, proto od prvního dílu nečekejte nějaký ucelený příběh, ale skutečný začátek dobrodružství. Tahle série od Hiroja Oku je v Japonsku hit. Těžko říct, zda se jí to kvůli své odlišnosti totéž podaří i u nás. Zanícené čtenáře si ovšem najde takřka jistě.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: