Komiks World of Warcraft 2


Druhým dílem pokračuje komiksová série World of Warcraft pod scénáristickou taktovkou Waltera Simonsona, kterého tentokrát ilustracemi doplnilo duo Jon Buran a Mike Bowden. Ptáte se, zda měla výměna kreslířů dopad na zábavnost komiksu?

Obálka komiksuPopravdě, neměla. A příběh pokračuje zběsilým tempem dál – pokud se vám snad po prvních stránkách zdá, že dobrodružství je rozepsáno natolik široce, že by vydalo na několik dílů, ukáže vám druhý komiksový  World of Warcraft, že se vše dá stihnout za jednu knihu – a k tomu ještě přidat několik vedlejších zápletek.

Pro fanoušky této světoznámé herní série je komiksový World of Warcraft takřka povinností. A zábavným dílem zůstává i pro ty, kteří s tímto světem zatím přišli to styku jen zběžně. A to i včetně těch, kteří minuli předchozí díl (na úvod vás totiž čeká zběžné uvedení do děje).

Příběh lidského válečníka Lo'Goshe a jeho elfích společníků Brolla a Valeery spěje k odhalení toho, kdo stojí za Lo’goshovou ztrátou paměti a kdo ho chce nahradit na trůnu jeho království. Dobrodružství tentokrát vypukne ještě ve větším stylu – dojde na trpaslíky, golemy i draky. Prostě vše, co by si mohl fanoušek přát.

Malinkou výtkou tak zůstává jen lehká nepřehlednost některých obrazů daná výtvarným stylem. Ta by vás ale rozhodně neměla odradit.

Ukázka komiksu

Druhý díl komiksu World of Warcraft je totiž rozhodně zábavnou dobrodružnou jízdou přesně ve stylu svého počítačového předobrazu – o souboje mečů i magie tu není nouze, stejně jako o překvapení a podlé protivníky.

Za největší pozitivum ovšem považuji to, co možná někteří označí za slabou stránku – že v jedné knize máte kompaktní, ale rozvětvený příběh (jehož odvyprávění logicky vede k jisté zkratkovitosti a třeba vybojování soubojů či důležitým dialogům jen v několika málo obrazech) – ne jednu epizodu dlouhého dobrodružství. A to může být mezi nekonečný komiksovými sériemi zajímavé oddechnutí.

Běžná sekce: