Sin City 5: Rodinný hodnoty


Jen pár komiksů se stihlo během několika dílů stát legendou. A výtvor Franka Millera Sin City je rozhodně jedním z nich. Stránky tohohle sarkasmem a násilím naplněného komiksu patří do základu knihovničky každého komiksového znalce.

Obálka komiksuSin City je totiž výjimečné. Předestírá příběhy, které jsou uvěřitelné a neuvěřitelné najednou. Příběhy, které v sobě mají notně nadsázky a černého humoru, přesto jsou ale tak reálné, že byste mohli uvěřit, že by se mohly odehrávat v nějaké zvrhlé alternativě našeho světa. Ve světě, který se tak nějak zasekl v době nemilosrdných mafiánů a jejich ještě drsnějších protivníků.

A takové jsou i Rodinný hodnoty. Díl vyprávějící o pomstě, která nemusí pramenit z chladné vypočítavosti velkých bossů, ale zcela obyčejné soudržnosti několika drsných lidí v tomto nemilosrdném městě.

Vše začíná neurčitě, motivy se pomalu vynořují ze závoje nevědomosti a dílky skládanky zapadají jeden po druhém. Jen aby byly o pár stránek vloženy do ještě většího obrazce. Až do posledního finále vlastně není nic zcela jasné. A v tom posledním okamžiku do sebe i ty poslední střípky zapadnou jako perfektně namazaný stroj.

Celý příběh je bohatě prosycený drsnou akcí, která si s ničím nebere servítky. Smrt čeká na další stránce a za hlavními hrdiny zůstává pořádně krvavá stopa. Stopa, která je vlastně v Sin City na denním pořádku.

Ukázka z komiksu

Kresba komiksu je stejná jako prostředí, ve kterém se odehrává. Temná a černobílá. Jako život a smrt, které jsou hračkami v rukou nejen mocných, ale i těch obyčejných figurek na herním plánu.

Pátý díl sérii Sin City vám překládá zážitek, který vám vleze hluboko pod kůži. Příběh o hodnotách, které i v pokřiveném světě zůstávají stejné. O tom, že rodina musí držet při sobě. A bojovat za sebe.

 

Ukázka komiksu na webu Comics Centra

Běžná sekce: