Usagi Yojimbo: Yokai


Už skoro třicet let je na světě snad asi nejpopulárnější komiksová postava u nás, minimálně z hlediska svých prodejů. Sérii Usagi Yojimbo už jsme si představili, ale mezitím uplynulo hodně času a u nás vyšly dvě desítky komiksových knih vyprávějících příběhy tohoto králičího samuraje.

Obálka knihyYokai z této řady poněkud vybočuje. Je to relativně samostatný příběh, který vznikl k příležitosti oslav dvaceti pěti let od vydání Usagiho. A co je na něm nejdůležitější – je to první kniha série, která od počátku vznikala jako barevná.

Jak znalci Usagiho vědí, jde hlavně o černobílý komiks. Jak však Stan Sakai v Yokai dokazuje, vládne stejně mistrně i vodovými barvami. Ty dodávají Usagimu zcela nový rozměr, který jej posouvá zase do nové roviny – čímž neříkáme, že klasické černobílé příběhy jsou jakkoli horší. Prostě vás tentokrát čeká trochu jiný zážitek.

A pokud vás zajímá, jak jeden takový komiksový panel barvený vodovými barvami rukou Stana Sakaie vzniká, potěší vás komentované obrázky doprovázející rozhovor s autorem v závěru knihy.

Samotný příběh Yokai je postaven okolo noci duchů, během které se shromažďují nejrůznější démoni japonské mytologie rozhodnutí ovládnout svět lidí. A právě jim se do cesty připlete Usagi a Sasuké, lovec démonů. Bude jen na nich dvou, aby se hordám nestvůr postavili čelem.

Yokai u nás vyšel v pevné vazbě, jak se sluší a patří na knihu oslavující výročí vydávání této slavné komiksové postavy. A není to jen kniha pro znalce Usagiho, ale s ohledem na takřka žádnou zmiňovanou spojitost na hlavní Usagiho příběh i kniha pro ty, co zatím s těmito samurajskými příběhy nemají tu čest.

Ukázka z komiksu

Běžná sekce: 

Komentáře

knihu sem měl už možnost přelouskat a Usagi v barvách to bylo něco jinčího než klasika :) panu Stan Sakai ) omluvte že to nesklonuju ale nevim jak bych to měl napsat :)) přeju dalších 25let Usagiho a jeho dobrodružství
krev pro boha krve Khorna