Zaklínač: Liščí děti


Obálka komiksu Druhý komiksový Zaklínač spatřil světlo světa českého komiksu a nutno předeslat, že se nám tu zřejmě začíná rozvíjet velmi zajímavá série. V Liščích dětech se Geralt přidává k bláznivé výpravě s velmi nebezpečným cílem a velmi nebezpečným protivníkem, liščí bohyní Aguarou. Jak už je samozřejmě v podobných příbězích zvykem, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá - a situace se může kdykoliv zvrtnout v boj o holý život.

Komiksový Zaklínač má několik silných stránek - samostatnost jednotlivých dobrodružství (pokud jste nečetli první díl, klidně můžete sáhnout nejdříve po Liščích dětech), různorodé postavy a především zajímavý příběh. Ano, úspěšně můžete předvídat, že Geralt nakonec ze všeho vyvázne - a se ctí. Na druhou stranu, jak k tomu dojde a co se cestou stane, je ve hvězdách. A s každou stranou knihy na vás může vykouknout nečekané překvapení. Není pochyb, že se o Zaklínače jeho tvůrci, scénárista Paul Tobin a ilustrátor Joe Querio, starají opravdu dobře.

Tato série potěší především pak ty, kteří hledají oddechové dobrodružné čtení. Přílišnou filozofickou hloubku nehledejte - na druhou stranu ani nelze tvrdit, že jde o nějaké brakové čtení. To určitě ne a můžu skoro garantovat, že se po čase budete chtít ke komiksu zase vrátit a znovu se ponořit do Geraltových dobrodružství. A to už lze považovat za známku kvality.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: