Živí mrtví 11: Střez se lovců


Desítka Živých mrtvých byla jednoznačně nejpomalejším dílem celé série. Jak na ni navázala kniha Střez se lovců?

Nutno říci, že skutečně navázala. Jedenáctá kniha Živých mrtvých se vyvíjí velmi podobně jako předchozí díl. Na druhou stranu, nelze jí už upřít výraznější spád a částečný návrat k rozsáhlejšímu příběhu.

Obálka komiksuTen hlavní, ve kterém hrdinové putují za možnou spásou ve světě ovládaném mrtvými, je ale pořád odsunutý na druhou kolej. Veškerý vývoj tak spočívá v mučivě pomalém postupu směrem k cíli a pár náznacích nové zápletky. Stejně jako Čím se stáváme, tak i Střez se lovců vás donutí brzo navštívit oblíbené knihkupectví a sáhnout po dalším díle. Zvědavost prostě asi neudržíte.

To ale neznamená, že by jedenáctý díl neměl co nabídnout. Pokračuje linka osobnostního rozpadu jednotlivých postav. A jak je dobrým zvykem série, i tentokrát přijdeme o jednu z postav. A její konec bude plně odpovídat narůstající surovosti příběhu Živých mrtvých.

Jedenáctá kniha série šponuje napětí fanoušků Živých mrtvých do asi ještě nepoznaných výšin. Jak se bude dál vyvíjet hlavní příběh? Co horšího se ještě může z postav stát? To jsou dvě otázky, o kterých nemá tušení nikdo, kdo neměl v ruce další díly. Kirkmanovi je nutno přiznat, že se o dlouhodobou životnost své série stará opravdu pečlivě.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: