Živí mrtví 10: Čím se stáváme


V minulém díle se otevřela nová kapitola příběhu Živých mrtvých, která byla příslibem nových zajímavých dobrodružství naší čerstvě obměněné skupiny hrdinů. Jak se k novým kulisám příběhu postavil desátý díl série, pojmenovaný Čím se stáváme?

Obálka komiksuNutno hned na úvod říct, že zvolnil tempo. Pokud si zrekapitulujeme, co všechno se odehrálo v předchozích devíti dílech, kdy byla většina knih prošpikovaná akcí rozměrů kratšího celovečerního filmu, tak Čím se stáváme je spíše takovým sledem epizod ukazujících další stupně zvrácenosti tohoto světa.

Pokud se rádi rýpete v otázkách temných koutů lidské psychiky a v úvahách, co by lidskou společnost potkalo při podobné zombie katastrofě, budete si tento díl Živých mrtvých opravdu užívat. Protože už nejde jen o záporáky, na které naši hrdinové narazí, ale nemilosrdný svět Živých mrtvých začíná čím dál víc pokřivovat i naše zbylé hlavní hrdiny. A není to příjemné pomyšlení, že tento příběh může být velmi blízko ke skutečnému vývoji, který by nadešel při podobné pohromě.

Na druhou stranu, Čím se stáváme trochu zklame ty, kteří snad doufali, že naše osudem stíhané hrdiny čeká nějaká výraznější naděje v tomto beznadějném světě. Ne, jakékoli ruzuzlení se pořád nekoná a autor komiksu Robert Kirkman nás hodlá dál napínat, co bude dál.

Desátý díl Živých mrtvých opět prohlubuje prokreslení psychiky hrdinů, jinak jde hlavně o další kousek můstku k vývoji v příběhu, který nás čeká v dalších knihách.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: