Živí mrtví 4: Touha je slepá


Pouť Živých mrtvých pokračuje. Poté co v minulém díle našli falešné bezpečí za ploty a zdmi věznice, nyní hrozí, že ji budou muset znovu opustit. Budou znovu donuceni ujíždět v karavanu před hrůzami číhajícími venku? Nebo se situace zvrátí zase jiným směrem?

Obálka komiksuČtvrtý díl Živých mrtvých přešel k ještě kratším scénám a příběhům, které se často odehrávají na jedné jediné stránce, jen aby na ně za chvilku navázala rychlá mnohastránková akce, kterou v napětí přelétnete stejně rychle jako jedinou stránku klidné scény.

A že ani tentokrát naše hrdiny moc klidu nečeká. Chvíli nalezeného štěstí střídají další neštěstí. Všichni se postupně mění a těžko říct, jestli k lepšímu. Zbytky lidskosti mizí jeden po druhém a zůstává otázkou, co se z našich hrdinů nakonec stane, pokud přežijí.

Pokud jste měli v předchozích dílech trochu problémy zapamatovat si jednotlivé postavy, tak Touha je slepá vám to opět trochu usnadní, když vám to zase o pár členů skupiny zjednoduší. Za to se do věznice už v prvních stránkách dostane nová osadnice a nebylo by to jen tak, kdyby i ona přišla bez problémů.

Pokud se něco Živým mrtvým nedá upřít, tak je to skvělá práce s gradací děje a napětím.  Nebezpečí je všudypřítomné, a když se zhmotní do další hrozby, následuje série stran, která si nezadá s napětím a adrenalinem akčního filmu. V tomhle ohledu jde Touha je slepá zase o krok dál.

Čtvrtý díl Živých mrtvých drží laťku předchozích tří knih. V Touha je slepá sice nejsou tak překotné změny, jako na začátku příběhu přežívání skupiny, ale o to je jedna změna plíživější a mocnější. A přežití a šílenství jednotlivých členů skupiny v ní balancují na ještě tenčí hraně, než kdy dřív.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: