Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemi


Třetí díl oblíbené zombie série pokračuje ve vyprávění tvrdého života přeživších zombie apokalypsy. Tuhá zima končí, ale s přicházejícím jarem postupně narůstá i nebezpečí útoku. A to nejen od s teplem aktivnějších zombie.

Obálka komiksu

Pokud jste ještě nečetli první dva díly, určitě raději pokračujte článkem o první knize série, protože na následujících řádcích vám prozradíme něco z děje pokračování… 

Pokud jste náhodou neminuli první dvě knihy, tak víte, že v druhém díle našli naši hrdinové novou naději. Opuštěná věznice samozřejmě není zcela opuštěná, ale s neklidnými zombiemi bývalých vězňů naši hrdinové počítají. Pomalu se pohybující protivníci pro ně v menším počtu nejsou smrtelně nebezpeční – a většina z členů skupiny se už naučila nemilosrdně ovládat různé zbraně.

Pokud se jim podaří věznici vyčistit, mají šanci na nový život. V bezpečí za vysokými ploty, které kdysi měly chránit okolí před osazenstvem věznice a nyní osazenstvo věznice před okolím. Anebo je tomu jinak? Poskytne skutečně věznice tolik vytoužené bezpečí?

Bezpečí za mřížemi lze bezesporu označit za nejdrsnější z prvních tří dílů. Lidé se začínají měnit a dopadají na ně hrůzy světa kolem. A nemění se jen k lepšímu.

Stále dál a dál pokračuje rozklad i těch nejzákladnějších hodnot lidské civilizace – ať už jde o sounáležitost či třeba spravedlnost. Některá přátelství se utužují, jiná naopak zanikají. Smrt se stává součástí běžného života, takovou součástí, že pro ni lidé přestávají bědovat.

Krom samotného příběhu se takové dovídáme další drobné střípky o vzniku a průběhu této celosvětové pohromy. I o nákaze samotné, o tom, že možná každý z hrdinů je infikovaný.

Takže se připravte na další strhující dění, na zvraty i nemilosrdnou smrt, která často číhá na nejneočekávanějších místech. Protože takový je život v tomhle světě – a bezpečí za mřížemi se může ukázat jen zdánlivým.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: