Pravidla hry Lord of the Rings


Vítejte u přepisu pravidel hry Lord of the Rings: The Card Game. Nejedná se o vyložený překlad, nicméně pravidla jsou zde obsažena v kompletní verzi, která obsahuje všechny potřebné herní prvky a mechaniky. Jisté úpravy v tomto přepisu oproti původní verzi pravidel jsou způsobeny snahou o jejich jasnější výklad. Pokud nicméně naleznete nějakou chybu nebo nepřesnou či nejasnou formulaci, prosím zanechte zprávu na fóru Wargaming.cz.

Původní anglická pravidla naleznete na webu Fantasy Flight Games v sekci Support této hry (spolu s aktuální FAQ a Erraty). Pokud se ve FAQ/Erratách objeví osvětlení některého jevu pravidel, budu snaha jej promítnout do aktuální verze přepsaných pravidel nebo do samostatných FAQ zde umístěných. Pokud je rozpor mezi českými a oficiálními anglickými pravidly, přednost mají samozřejmě ty originální od Fantasy Flight Games.

K překladu: V případech, kdy bylo uznáno, že znalost anglických termínů je nutná k porozumění mechanikám hry (spojení se objevují i na kartách), byl ponechán původní anglický termín, který je psán celý VELKÝMI PÍSMENY. Minimálně v prvním případě, kdy se ten který pojem objeví, je uveden i jeho vesměs orientační český překlad.

Je předpokládáno přečtení úvodního článku o hře, pokud jste jej ještě neviděli, doporučuji začít od něj.

Body s podřazenými částmi mají aktivní jen tyto podřazené texty.

 1. Karta Eastern CrowsKarty
  1. Quest Deck
  2. Encounter Deck
  3. Hero karty
  4. Player Deck
 2. Hrací plocha
 3. Příprava hry
 4. Herní kolo
  1. Fáze 1: Resource
  2. Fáze 2: Planning
  3. Fáze 3: Quest
  4. Fáze 4: Travel
  5. Fáze 5: Encounter
  6. Fáze 6: Combat
  7. Fáze 7: Refresh
 5. Cíl hry
 6. Pokročilé koncepty
  1. Efekty karet
  2. Klíčová slova
  3. Další důležité pojmy a pravidla
 7. Balíčky, turnaje
 8. Úrovně hry

V případě jakýchkoli dotazů, nejasností či připomínek se neváhejte zeptat na Wargaming fóru (prozatím sekce Jiné hry).

Běžná sekce: